Chcete mať svoje výdavky pod kontrolou? Pomôže aplikácia od slovenských študentov
Vzdelávanie

Chcete mať svoje výdavky pod kontrolou? Pomôže aplikácia od slovenských študentov

Stáva sa vám, že príde koniec mesiaca, peňazí na účte pomenej a nie a nie si spomenúť, kam sa podeli a na čo ste ich vlastne minuli? Aj by ste si kontrolovali svoje výdavky, len akosi si na to neviete nájsť čas…

Študenti Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave vyvinuli aplikáciu, ktorá Vám s tým pomôže. Aplikácia s vtipným názvom Kill Bills (zabi účty – a zároveň je to aj odvolávka na kultový film Kill Bill) vie zatriediť jednotlivé položky na bločkoch do kategórií a vytvárať z údajov grafy a tabuľky.

Takto si bude vedieť každý používateľ nielen zistiť, koľko a na čo minul, ale aj vývoj výdavkov za posledné týždne či mesiace. Stačí mať mobilný telefón, bloky si fotografovať. Systém s použitím počítačového videnia a optického rozpoznávania znakov dokáže obrázok previesť na digitálny text, z ktorého už vie vybrať a priradiť k sebe jednotlivé informácie.

Pred spustením projektu študenti zisťovali, či je podobná aplikácia už vyvinutá a či by ľudia o takúto pomoc mali záujem. Prieskum potvrdil, že takéto zjednodušenie kontroly výdavkov by mnohí privítali. Aplikáciu testuje zatiaľ len úzky kruh ľudí. Plná verzia by podľa autorov mohla byť dostupná v budúcom roku.

Foto zdroj: http://fispro.sk/velky-prehlad-typov-bankovych-uctov-slovenskych-bank/

(iri)

21. decembra 2017
Kalendár
január 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Počasie

img

O nás

Email : info@narodnenoviny.sk
Adresa :
BUM Media spol. s r.o.
Šamorínska 10
821 06 Bratislava

Kontakt

Národné noviny