Ďalší kolaps tradičnej kultúry – v Grécku schválili zákon o zmene pohlavia
Zo zahraničia

Ďalší kolaps tradičnej kultúry – v Grécku schválili zákon o zmene pohlavia

Grécky parlament na svojom zasadnutí 10. októbra schválil návrh zákona, ktorý umožňuje transsexuálom legálne zmeniť svoje pohlavie bez potreby lekárskych testov alebo sterilizácie. Nová legislatíva podľa predstaviteľov pravicových zoskupení a cirkvi narúša doterajšie hodnoty a inštitút rodiny.

Schválený zákon prehodnocuje existujúci právny štatút. Ten doteraz vyžadoval, aby ľudia ktorí majú záujem podstúpiť zmenu svojho pohlavia, boli diagnostikovaný “poruchou rodovej identity” a podstúpili sterilizáciu. Legislatívnu zmenu podporujú medzinárodné ľudskoprávne skupiny, ako aj vládna strana Syriza, ktorá v gréckom parlamente kontroluje 144 z celkovo 300 poslaneckých kresiel.

“Absolútne žiadne tradície, ani žiadne vnímanie rodiny nedáva dôvod, aby boli ľudia vylúčení alebo zavrhnutí do sociálnej a inštitucionálnej priepasti,” uviedol v parlamente grécky premiér Alexis Tsipras. Dodal, že jeho strana Syriza “je na strane tých, ktorí nemajú hlas, alebo ktorých hlas je potláčaný”.

Proti zákonu sa postavili viaceré pravicové skupiny a tiež grécka pravoslávna cirkev, ktorá má v krajine veľký vplyv.

“Tento … návrh zákona je so zreteľom na základné hodnoty spoločnosti extrémne provokatívny. Predstavuje hrozbu zničenia rodiny ako inštitúcie a zároveň podkopáva a podceňuje hodnotu každého človeka,” uviedol v reakcii Haris Konidaris, ktorý je hovorcom arcibiskupa Atén a celého Grécka Ieronymosa II.

Predstaviteľ stredopravej strany Nová demokracia, ktorá má v gréckom zákonodarnom zbore 76 poslancov vyhlásil, že zákon slúži na odpútanie pozornosti od naliehavých ekonomických problémov. Simos Kedikoglou premiérovi Tsiprasovi odkázal, že jeho jediným cieľom je udržať sa pri moci.

“Našli ste rôzne metódy podvodného konania a tento zákon je toho dôkazom,” povedal poslanec Novej demokracie.

Národné Noviny pripomínajú, že za tzv. transgender hnutím a presadzovaním agendy, ktorej cieľom je narušiť tradičnú rodinu a tým rozvrátiť charakter spoločnosti je aj známy miliardár a finančný špekulant George Soros …

Foto zdroj: http://www.sigmalive.com/en/news/greece/132493/greek-parliament-debates-prior-actions-vote-in-the-evening

(tom)

12. októbra 2017
Kalendár
december 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« nov    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Počasie

img

O nás

Email : info@narodnenoviny.sk
Adresa :
BUM Media spol. s r.o.
Šamorínska 10
821 06 Bratislava

Kontakt

Národné noviny