Fantastická Petra Vlhová! Generálka pred olympiádou nemohla dopadnúť lepšie

Slovenka Petra Vlhová včera zvíťazila v poslednej súťaži pred vrcholom sezóny –  olympiádou v Pjongčangu. Vyhrala slalom Svetového poháru alpských lyžiarok vo švajčiarskom Lenzerheide. Darilo sa aj Veronike Velez-Zuzulovej.

Obom Slovenkám sa podarilo postúpiť do 2. kola slalomu, tretia – Barbara Kantorová prvé  kolo  nedokončila. Všetkých zaujímalo, ako sa bude dariť Veronike Velez-Zuzulovej, ktorá avizovala, že to bude jej posledné vystúpenie vo Svetovom pohári. Po prvom kole bola 21., ale v druhom predviedla vynikajúci výkon a nakoniec obsadila 12. miesto.

Petra Vlhová útočila zo 7. miesta, predviedla fantastickú bezchybnú jazdu a mohla dúfať, že sa dostane na stupne víťazov. Potom sa odohrala skutočná dráma, keď všetky jej súperky, ktorí po prvom kole mali lepšie umiestnenia, mali problémy na trati a boli pomalšie.

Absolútna suverénka Američanka Mikaela Shiffrinová mala komfortný náskok z prvého kola, ale pár desiatok metrov pred cieľom urobila osudnú chybu a nebola ani klasifikovaná. Petra Vlhová, 22-ročná Liptáčka tak, aj keď trochu prekvapivo, dosiahla svoje už štvrté víťazstvo vo Svetovom pohári a v celkovom hodnotení slalomu je už druhá!

Hneď po skončení pretekov, v priamom prenose Eurosportu, Petra Vlhová povedala: „Som veľmi šťastná! Toto víťazstvo som už potrebovala. V predchádzajúcich pretekoch som  nepredvádzala také jazdy, aké som chcela. Uvedomujem si, že toto bol posledný slalom pred olympijskými hrami. Musím sa však dobre pripraviť. Tam môže byť všetko inak, lebo olympiáda sú špecifické preteky,“ zdôraznila šťastná víťazka.

Lenzerheide, slalom žien: 1.Petra Vlhová (SR) 1:50:53 min, 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,10 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,52, … 12. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +2,61.

Svetový pohár (celkové poradie po 28 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1513 b.,  2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 762, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 714, 4. Petra Vlhová (SR) 694,95. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 22,… 123. Barbara Kantorová (SR) 3.

Svetový pohár (Poradie v hodnotení slalomu po 9 z 12 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 780 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 545, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) 511, … 42. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 22.