Gruzínsky pojazdný cirkus na Ukrajine: politický pajác a „ukrajinský patriot“ Michail Saakašvili

Gruzínsky pojazdný cirkus na Ukrajine: politický pajác a „ukrajinský patriot“ Michail Saakašvili

Na Ukrajine je v posledných rokoch vždy o zábavu postarané: „oranžová“ revolúcia, Majdan, „revolúcia dôstojnosti“ a najnovšie „pomarančová“ revolúcia – tak domáce  média označujú politické avantúry gruzínskeho „legionára“ Michaila Saakašviliho.

Gruzínsky exprezident, ktorého v rodnej vlasti čaká basa, exgubernátor Odesy a exobčan Ukrajiny Michail Saakašvili 10. septembra spolu so svojimi prívržencami zmietol zátarasy ukrajinských pohraničníkov /aký Šengen?/ a s rachotom sa vrátil na Ukrajinu. Excentrický  Gruzínec, ktorý vyhlásil, že je pre neho revolúcia vzrušujúcejšia ako sex, postavil na Ukrajine všetko z nôh na hlavu. Vyhlásil boj proti súčasnej moci a chce sa stať tunajším  prezidentom. Časť pomäteného ukrajinského obecenstva nasleduje tohto avanturistu a „sľubotechnu“: veria, že gruzínsky Spasiteľ nastolí poriadok na Ukrajine.

Súčasné ukrajinské vedenie sa až 3 mesiace bálo zakročiť proti Gruzíncovi, ktorého už dávnejšie zbavili ukrajinského občianstva a vlastne jeho pobyt v krajine je nezákonný. Nakoniec ho 8. decembra zatkli, ale o 3 dni ho po bleskovom súdnom procese pustili na slobodu. Nielen na Ukrajine, ale aj na celom svete žasnú: čo v „žovtoblakitnej“ vyvádza tento  „legionár“ a čo mu vlastne do tej nešťastnej Ukrajiny: prečo práve tam robí revolúciu – nemal by sa radšej starať o rodné Gruzínsko?

Niektoré objektívnejšie ukrajinské média naznačujú, že tento gruzínsky Spasiteľ skôr či neskôr skončí zle. Nikde na svete nepotrebujú cudzích prorokov. Čiastka obyvateľstva ho krátky čas môže nosiť na rukách, ale väčšina domácich politikov nechce mať konkurenta zo zahraničia. Trochu skôr či neskôr, tvrdším alebo jemnejším spôsobom Saakašviliho odstavia. Možno ho zlikvidujú a potom, ako vždy, z toho obvinia Putina, FSB a ruských hackerov.

Súčasnú „pomarančovú“ revolúciu Saakašviliho niektorí ukrajinskí analytici charakterizujú  jasne: jednu zaplatenú americkú marionetku Porošenka zaoceánski šéfovia chcú vymeniť za ďalšiu svoju babku – Saakašviliho. A čo s tým má ukrajinský ľud? Zmieta sa v chaose, občianskej vojne, hádže ho od mantinelu k mantinelu a zúfalo sa snaží objaviť Spasiteľa, ktorý nastolí poriadok v krajine. Niektorí Ukrajinci sú natoľko zmätení, že nasledujú štedro-sľubného Gruzínca, „legionára“, ktorý prisahá, že vybuduje raj ne zemi. Takých už bolo…

(pal)                                                                   

Foto zdroj: http://replyua.net/blog/83575-bloger-za-vse-vremya-prebyvaniya-saakashvili-v-ukraine-eto-samyy-adekvatnyy-ego-postupok-kak-politika.html