Hovorca maďarskej vlády: Sorosova sieť ohrozuje Európu

Hovorca maďarskej vlády: Sorosova sieť ohrozuje Európu

Najnovšie uniknuté dokumenty, v ktorých je uvedený zoznam stoviek členov Európskeho parlamentu, ktorých medzinárodná sieť amerického miliardára a finančného špekulanta Georgea Sorosa považuje za “spoľahlivých spojencov”, by mali byť pre Európu budíčkom.

Len pred niekoľkými dňami sa maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril, že spravodajské služby budú na základe jeho inštrukcií mapovať miliardárove impérium. Dodal tiež, že je nevyhnutné prostredníctvom tajných služieb odhaliť a zviditeľniť rozsah “Sorosovej siete”.

Spravodajský portál Breitbart vo svojom článku 31. októbra napísal, že zoznam “Sorosovej siete” zahŕňa 226 poslancov vrátane bývalého prezidenta Európskeho parlamentu (EP) a súčasného predsedu sociálno-demokratickej strany Nemecka (SPD) Martina Schulza. Taktiež sa v ňom majú nachádzať siedmi podpredsedovia europarlamentu a niekoľko predsedov výborov. Dokument zverejnila podľa Breitbartu DCLeaks, ktorá rovnako ako organizácia WikiLeaks zverejňuje citlivé informácie z prostredia politiky, armády a spravodajských služieb.

“Ak by táto správa ohrozovala iba Maďarsko, nebol by to problém. Maďarská vláda je zvyknutá čeliť neopodstatneným obvineniam a falošným informáciám, ktoré používajú podporovatelia tejto radikálnej agendy otvorenej spoločnosti. Tentokrát to však nie je len o Maďarsku. Ohrozuje to budúcnosť Európy ako celku,” varoval hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács. V tejto súvislosti si zároveň položil otázku, ako sa Soros mohol koncom apríla tohto roku stretnúť za zatvorenými dverami s prezidentom Európskej komisie Jeanom-Claudeom Junckerom, bez “akejkoľvek transparentnej agendy”. Kovács tiež poukázal na to, že návrhy EÚ na presídlenie migrantov v rámci Európy sú všeobecne známym plánom Georgea Sorosa. Ten v roku 2015 uviedol, že “EÚ musí v blízkej budúcnosti prijať každoročne aspoň milión žiadateľov o azyl”.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v prejave pri príležitosti štátneho sviatku Dňa republiky 23. októbra svojich spoluobčanov upozornil, aby si boli vedomí prítomnosti temných síl. Pri tejto príležitosti odkázal na sprisahanie tých, ktorí stoja za “inváziou migrantov”. Zároveň dodal, že títo ľudia “nemajú pevnú štruktúru, avšak disponujú rozsiahlymi sieťami”. Pripomenul, že Európska únia a niekoľko jej kľúčových členských štátov sa stali rukojemníkom “špekulatívneho finančného impéria”.

Chrbtovou kosťou Sorosovho impéria je Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF), ktorá pôsobí aj na území našej vlasti.

Pripomíname tiež, že koncom septembra sa v Spojených štátoch stretol s Georgeom Sorosom aj slovenský prezident Andrej Kiska. Ten na sociálnej sieti Facebook napísal, že stretnutie inicioval sám miliardár. Podľa Kisku bola predmetom spoločnej diskusie rómska otázka. Spoločné pohľady nášho prezidenta a Sorosa na politiku však dávajú možnosť tušiť, čo bolo predmetom ich vzájomného rozhovoru …

Foto zdroj: http://1520wbzw.com/news/world/europes-top-human-rights-body-debates-new-hungarian-laws

(tom)