Karin Haydu: Máme veľa vzácnych ľudí, s ktorými by som sa rada stretla

Má všetko, čo si pri slovnom spojení krásna žena predstavíme. Najsilnejšou zbraňou známej herečky a moderátorky je však prirodzenosť. Stará sa nielen o seba, ale aj o talentovanú štrnásťročnú dcéru Vanesu. Popri tom stihne aj mnoho ,,moderovačiek“ a divadelných predstavení.

V poslednom čase ste moderovali množstvo televíznych prenosov, výborne ste zvládli Krištáľové krídlo, bola aj plesová sezóna, rôzne iné podujatia. Zdá sa, že vám dobre pokračuje aj moderátorská kariéra.

Konferovaniu a moderovaniu sa venujem od roku 2004, teda štrnásť rokov. Moderovala som veľa televíznych relácií, no moderujem aj rôzne firemné podujatia, ktoré ma okrem herectva tiež živia.

Patríte medzi najlepšie obliekajúce sa ženy v slovenskom šoubiznise, dokážete byť veľmi štýlová. ,,Vsádzate“ na vlastný vkus, alebo vám niekto pomáha?

Je to viac-menej moja tvorba. Sama sa zladím, možno nie vždy podľa niekoho ,,gusta“. Každý však máme svoj vkus, služby stylistov nevyužívam. Sú dámy, ktoré si samy nevedia poradiť, a tak tieto služby využívajú. A robia správne, pretože stylista má naozaj dobré, odborné oko a vie posúdiť, čo sa ktorej dáme hodí, trebárs aj na bežné nosenie. Ale ak idem na televízny prenos, tak si samozrejme dám poradiť. Už roky ma oblieka operná speváčka Mária Andrašovanová, ktorá má svoju požičovňu spoločenských šiat.

Nazrime teraz do zákulisia divadla…

Momentálne účinkujem v ôsmych divadelných predstaveniach, v divadle Aréna, GUnaGU, La Komika a v zájazdových komédiách… Mám šťastie na kolegov a spolupracovníkov a vždy sa teším do divadla aj na nich. Som poctená, že môžem pracovať aj so žijúcimi autormi ako sú Viliam Klimáček či Karol Vosátko a vďaka ním prezentovať súčasnú pôvodnú slovenskú dramatickú tvorbu. Momentálne skúšam v La Komike novú autorskú komédiu Karola Vosátka v jeho réžii – Marilyn. Participujem aj na obnovenom úspešnom projekte Apropo.

Kto alebo čo vás dokáže v živote najviac podržať?

Určite rodina, mama, otec. To sú ľudia, ktorí sú so mnou celý život. A aj keď je z ich strany voči mne nejaká kritika, tak viem, že je konštruktívna, v môj prospech. Takže oni sú moja najväčšia opora.

Máte v živote aj ľudí, ktorým by ste vedeli povedať: dovidenia, zbohom?

Stretla som sa s ľuďmi, ktorí mi ublížili alebo sa nezachovali voči mne správne. Áno, povedala som niektorým ľuďom zbohom, ale som taký človek, ktorý sa nedokáže dlho hnevať. Čiže aj keď odpustím, nezabudnem. Keď sa s nimi stretnem, slušne ich pozdravím, ale tam to aj končí.

Naopak, je človek, s ktorým by ste sa chceli mimoriadne stretnúť, trebárs zájsť na večeru?

Potešilo by ma stretnutie napríklad s Barbrou Streisand, Meryl Streep či Lionelom Richie, ale to sa mi asi nepodarí. A z tých, ktorí tu už nie sú medzi nami- Whitney Houston, Michael Jackson, Salvador Dalí  či Albert Einstein.  Ale aj na Slovensku je veľa ľudí, s ktorými by som sa rada stretla a s niektorými som mala šťastie sa už aj stretnúť. Napokon, stačí sa pozrieť len na nominácie v Krištáľovom krídle, v rôznych odboroch, či je to šport, hudba, veda, medicína, v iných kultúrno-spoločenských oblastiach. Aj keď sme malá krajina, máme veľmi veľa vzácnych a šikovných ľudí a som hrdá na to, že som Slovenka a že mnohých z nich môžem poznať.

Máte ešte nejaké svoje sny?

Dva sa mi už splnili. Plávanie v mori s delfínmi a pretekanie na profesionálnom automobilovom okruhu. Chcela by som ešte naživo vidieť polárnu žiaru. Dúfam, že sa mi niekedy splní aj tento sen, keďže je celkom ,,reálny“. A mala som ešte jeden. Pozrieť sa na našu Zem zo stratosféry. Ale ten je nesplniteľný, keďže nemám zbytočných 75 tisíc eur. A náročný by bol aj pre môj žalúdok, mávam totiž problém aj s obyčajným kolotočom, či jazdou v aute na sedadle spolujazdca.

(jma)

 Foto: Archív K. H. pre NN