Kongres euroskeptických strán v Prahe: EÚ zabíja Európu
Zo zahraničia

Kongres euroskeptických strán v Prahe: EÚ zabíja Európu

Európska únia je „katastrofou“ a „nebezpečenstvom“ a v budúcej Európe nemá svoje miesto. Na stretnutí v Prahe to vyhlásili lídri euroskeptických európskych politických strán, ktorí sa pri tejto príležitosti zaviazali rozvíjať spoluprácu mimo štruktúr EÚ.

„Pretože Európu milujeme, obviňujeme Európsku úniu z jej zabíjania,“ povedala na kongrese európskych pravicových strán, ktorý sa uskutočnil 16. decembra v Českej republike predsedníčka francúzskeho Národného frontu Marine Le Penová. Politička apelovala na vytvorenie nového druhu únie, ktorý definovala ako „Európu suverénnych národov“.

„Nie sme xenofóbovia, sme oponenti Európskej únie. Európska únia je katastrofálna organizácia, ktorá vedie náš kontinent k ničeniu prostredníctvom jej zaplavenia migrantmi, negovaním našich štátov a vykorenením našej rozmanitosti,“ vysvetlila vo svojom prejave Le Penová. Dodala tiež, že EÚ je v súčasnosti na konci s dychom, preto existuje nádej, že nesprávnu Európu sa podarí zvrhnúť zvnútra.

Líder holandskej Strany za slobodu (PVV) Geert Wilders označil EÚ ako „existenciálnu hrozbu“ pre národné štáty Európy. „Moja strana je presvedčená, že Holandsku sa bude viac dariť mimo Európskej únie a bude to lepšie aj pre naše hospodárstvo a našu bezpečnosť,“ poznamenal holandský politik.

Kongres pod sloganom „Pre Európu suverénnych národov“, organizovala česká politická strana Sloboda a priama demokracia (SPD). Jej predseda Tomio Okamura označil model EÚ ako „nefunkčný“ a vyzval na jej reformu.

Okrem Le Penovej a Wildersa sa na stretnutí zúčastnili aj pravicoví politici z Belgicka, Veľkej Británie a Poľska, ako aj členovia rakúskej strany FPÖ a talianskej Ligy Severu.

Delegáti taktiež privítali najnovšie správy, že súčasťou novej rakúskej vlády bude antimigračná Slobodná strana Rakúska (FPÖ).

Dovolíme si poznamenať, že narastajúca popularita euroskeptických a antimigračných strán je priamym dôsledkom politiky Európskej únie, ktorá sa európskemu establišmentu vrátila ako bumerang.

Foto zdroj: https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/le-penova-eu-je-katastrofalni-organizace-kracici-proti-smyslu-dejin_459235.html

(tom)

18. decembra 2017
Kalendár
január 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Počasie

img

O nás

Email : info@narodnenoviny.sk
Adresa :
BUM Media spol. s r.o.
Šamorínska 10
821 06 Bratislava

Kontakt

Národné noviny