Lavrov: Vyhrážky iným štátom vedú k nepriateľstvu
Zo zahraničia

Lavrov: Vyhrážky iným štátom vedú k nepriateľstvu

Moskva chce ukončiť vzájomnú nevraživosť s Washingtonom, napriek tomu, že Rusko nezačalo s konfrontáciou. Vyhlásil to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorý v súvislosti s prejavom amerického prezidenta v OSN povedal, že si treba počkať, ako sa jeho slová budú realizovať v praxi.

Po stretnutí s americkým ministrom zahraničia Rexom Tillersonom v rámci Valného zhromaždenia OSN, minister Lavrov uviedol, že je načase, aby sa vzťahy medzi USA a Ruskom dostali na lepšiu úroveň.

“Diskutovali sme o našich bilaterálnych vzťahoch … je jasné, že ich musíme napraviť. Neboli sme to my, kto začal s touto špirálou nie veľmi pozitívnych vzájomných krokov. Máme záujem vrátiť sa do normálneho stavu dvojstranných vzťahov,” povedal najvyšší ruský diplomat.

V reakcii na prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN, vyzdvihol jeho slová o princípe suverenity a rovnosti v medzinárodných vzťahoch.

“Mali by sme však počkať na to, ako sa tieto slová prejavia v praktických opatreniach,” pripomenul ruský minister, ktorý uvedenú reč oznažil za “pozoruhodnú”. Podľa jeho názoru bola totiž “zameraná nielen na medzinárodné, ale aj domáce publikum”.

Témou vzájomných rokovaní oboch šéfov diplomacií bola predovšetkým otázka sýrskeho konfliktu. Minister Lavrov vyhlásil, že jeho americký náprotivok opätovne potvrdil, že Washington považuje Front al-Nusra za teroristickú organizáciu. Odvíjajúc sa od toho vyjadril nádej, že sa toto potvrdenie “premietne aj do praxe”.

Ohľadne Severnej Kórey uviedol, že ostré vyhlásenia na adresu Pchjongjangu nenapomáhajú krízu zmierňiť, naopak zvyšujú len napätie.

“Ak štáty, ktoré chceme ovplyvniť budeme len odsudzovať a vyhrážať sa im, len si ich znepriatelíme. Preto uprednosťujeme spoluprácu so všetkými zainteresovanými stranami, aby sme im dali podnet na vstup do dialógu,” vysvetlil na záver Sergej Lavrov.

Foto zdroj: https://www.news31.eu/item/1506799/tillerson-och-lavrov-m%C3%B6ttes-i-new-york/

(tom)

20. septembra 2017
Kalendár
december 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« nov    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Počasie

img

O nás

Email : info@narodnenoviny.sk
Adresa :
BUM Media spol. s r.o.
Šamorínska 10
821 06 Bratislava

Kontakt

Národné noviny