Ministerstvo financií varuje pred nelegálnym hazardom
Rozhovory, Slovenské správy

Ministerstvo financií varuje pred nelegálnym hazardom

Hráči hazardných hier na internete by sa mali mať na pozore a vyhnúť sa nelegálnym poskytovateľom. Ak totiž dôjde k zablokovaniu takejto nelegálnej stránky, štát im nebude vedieť pomôcť a môžu tak prísť o svoje peniaze. Zoznam nelegálnych stránok, takzvaný blacklist, zverejňuje od polovice júla 2017 Finančná správa SR.

Od začiatku júla tohto roka má štát právo zablokovať internetové stránky, ktoré ponúkajú nelegálny hazard. Sú to tie, ktoré na Slovensku nemajú platnú licenciu a neplatia dane. Vo väčšine prípadov ide o zahraničné stránky, resp. spoločnosti, ktoré fungujú z daňových rajov.

Blokovanie nelegálnych stránok je logickým vyústením zmien v zákone o hazardných hrách, ktoré prijal parlament minulý rok. „Tieto nelegálne spoločnosti na Slovensku nemajú platnú licenciu a vyhýbajú sa plateniu daní. Okrem ignorovania týchto pravidiel navyše nechránia pred hazardnými hrami mladistvých a ohrozené skupiny ľudí, pričom štát nemá možnosti zabezpečiť ochranu spotrebiteľov, vrátane ich práv,“ uviedol Radko Kuruc, štátny tajomník Ministerstva financií SR.

Slovenskí hráči by mali prestať využívať ponuku týchto nelegálnych stránok. Ministerstvo financií vníma túto tému aj v rovine ochrany spotrebiteľov – a v prípade problémov im nebude mať ako pomôcť. „Chceli by sme vyzvať slovenských fanúšikov hazardu, aby sa nelegálnym stránkam – uvedeným na blackliste – vyhli. Aktuálne totiž hrozí zablokovanie týchto stránok a keď k nemu dôjde, k svojim vkladom či výhram sa hráči jednoducho nedostanú. Štát navyše nebude mať možnosť zabezpečiť ochranu ich spotrebiteľských práv, o čo v prvom rade ide“, dodal Radko Kuruc. Zoznam nelegálnych stránok, ktorým by sa mali slovenskí spotrebitelia vyhnúť, aktualizuje finančná správa každý týždeň na svojej stránke.

Finančná správa začala kontrolovať nelegálny hazard na internete na začiatku júla a odvtedy identifikovala 23 nelegálnych spoločností poskytujúcich on-line hazardné hry. Oslovené subjekty majú vždy 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Momentálne táto lehota plynie siedmym spoločnostiam. Ak vyzvané subjekty nelegálnu činnosť neukončia, dostanú sa na zoznam zakázaných webových sídiel. Tri spoločnosti prevádzkujúce webové stránky ponúkajúce nelegálny hazard svoju činnosť ukončili. K 31.7.2017 finančná správa takto evidovala na zozname 16 spoločností. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 000 eur.

Foto zdroj:http://kosicednes.sk/styl-ine/gambler-musi-po-liecbe-dozivotne-abstinovat/

(bre)

23. augusta 2017
Kalendár
november 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Počasie
img
O nás

Email : info@narodnenoviny.sk
Adresa :
BUM Media spol. s r.o.
Šamorínska 10
821 06 Bratislava

Kontakt