Moslimská populácia bude stúpať aj bez prílevu migrantov

Najhorší scenár, ktorý zverejnilo americké výskumné štúdiu Pew Research Center odhaduje, že pri vysokej miere migrácie, ktorá by pokračovala ako v rokoch 2015 – 2016, by bolo v Európe v roku 2050 75 miliónov Moslimov, čo by bol nárast o 14 percent.

Ak by bola migrácia nulová, tvorilo by približne 30 miliónov moslimov do polovice storočia 7,4 percenta, vlani to bolo 4,9 percenta európskej populácie. Podľa odhadov Pew Research Center pri strednej migrácii, ktorá je motivovaná ekonomickými, vzdelávacími a rodinnými dôvodmi, nie hľadaním bezpečia a získaním azylu, by 58,8 miliónov moslimov tvorilo 11,2 percenta obyvateľov Európy.

V prípade vysokej miery migrácie by počet moslimov najviac stúpol v Nemecku a Švédsku, pretože prijali na vrchole utečeneckej krízy pred dvoma rokmi najviac žiadateľov o azyl. V nemeckej populácii tvorili moslimovia šesť percent a v roku 2050 by dosiahli podiel 20 percent. Švédski moslimovia, ktorých bolo vlani osem percent, by mali 31-percentný podiel v tejto krajine.

Foto zdroj: http://slovenka.zenskyweb.sk/tagy/moslim

(iri)