Niet nad domácu produkciu potravín, najzdravšie sú práve z regiónu, kde sa nachádzate

S jarou ožívajú aj farmárske trhy, kde majú ľudia možnosť kúpiť si to, čo síce ponúkajú aj obchody, ale v úplne inej kvalite. Na pešej zóne v Prešove budú hostiť farmárov od utorka 17. až do piatku 20. apríla.

V ponuke budú originálne výrobky od slovenských farmárov priamo z hospodárskeho dvora ako napríklad bryndza, syry, chlieb, med, zelenina, mäsové výrobky, mnohí v bio kvalite, taktiež domáci mak, hliva, ale aj cukrárenské výrobky pred mastné jazýčky. V piatok oživia trhy aj živé zvieratká – ovečky a kozičky. Pre deti budú denne k dispozícii autíčka a motorky.

Kultúrny program je zameraný najmä na otvorenie, čiže na utorok, kedy vystúpia v rôznych programoch najmú Prešovčania. Na piatok je okrem koncertov či iných atrakcií pripravená aj zaujímavá prednáška o včelích produktoch a ich využití.

Domáce produkty majú okrem kvality aj ten bonus, že pomáhajú podporovať ekonomiku celej krajiny. Spotrebitelia na Slovensku už začínajú byť uvedomelí a nekupujú len to, čo je najlacnejšie či v akcii, ale naozaj domácu chuť. Mali by sme si uvedomiť, že za každým takýmto výrobkom stojí človek, ktorý ho vyrobil, za jeho mzdou stojí zasa odvod do štátneho, ale v neposlednom rade aj príspevok do rodinného rozpočtu.

(iri)

Foto zdroj: http://www.coolinari.sk/male-bryndzove-placky/