Noční vlci aj tento rok na Slovensku, kde sa k ním pripájajú desiatky našich motorkárov

Noční vlci začali v sobotu  29. apríla 2017 na Slovensku svoju motocyklovú jazdu s názvom „Cesta víťazstva – 2017“. Počas jazdy sa zastavili pri pamätníkoch vojakov Červenej armády v Dukle a vo Svidníku na východe Slovenska. Na pamätníkoch položili  padlým vojakom  z II. svetovej vojny kvety a vence.

Noční vlci opäť po roku aj na Slovensku

Noční vlci sú skupina zanietených motrokárov, ktorí chcú šíriť posolstvo mierového spolunažívania európskych a teda aj slovanských národov.

Po absolvovaní poľskej časti “Дороги Победы 2017” sa 3. mája vracajú na Slovensko hraničným priechodom SVK 78 Oravská Polhora//POL 945 Korbielów.Po cca 130 kilometrovom presune dorazí kolóna do Banskej Bystrice, kde sa stretneme pri kladení vencov v Múzeu SNP.  Po krátkom presune položia kvety na Ústrednom vojenskom cintoríne Červenej armády vo Zvolene o 16:00 hod. Odtiaľ kolóna vyštartuje smerom na Šahy a približne o 17.hodine prejde do Maďarska.

Noční vlci sa 4. mája opäť vrátia na Slovensko do hlavného mesta Bratislavy cez hraničný prechod D2 – Rajka.

V Bratislave v rámci pietneho aktu na pamätníku Slavín položia vence približne o 14:30 hod.  O 17:00 hod. odštartujú z Bratislavy smerom na Brno a približne o 18:00 prekročia štátnu hranicu SK/CZ. Niekoľko predstaviteľov Nočných vlkov  tu zostane, aby spolu s ambasádormi 8. mája položili vence na Slavíne už druhýkrát, keďže prvý raz to urobili už minulý rok.

Udalosť: https://www.facebook.com/events/1169877169788095/

Celková trasa “Дороги Победы – Cesta víťazstva 2017” začal v Moskve a končí 9 mája v Berlíne. Motorkári v priebehu 16 dní precestujú viac ako 16 tisíc kilometrov. Predpokladaný celkový počet účastníkov vrátane európskych kolegov je približne 10 tisíc motorkárov. Hlavné zástavky po ceste a tie najvýznamnejšie podujatia sú naplánované v týchto mestách: Moskva – Snegiri – Solovjevo – Smolensk – Katyň – Minsk – Chatyň – Brest – Varšava – Vroclav – Osvienčim – Banská Bystrica – Zvolen – Budapešť – Bratislava – Brno – Praha – Děčín – Drážďany – Torgau – Seelow – Berlín.

Noční vlci si na svojich motorkách takto pripomínajú a dávajú úctu obetiam II. svetovej vojny. Táto jazda  sa stála už tradíciou a tento rok si pripomíname  72. výročie Víťazstva nad fašizmom – Cesty Víťazstva – na Berlín.  Ruskí, ale aj slovenskí  motorkári si tak pripomenú pamiatku na všetky obete druhej svetovej vojny – vojakov a civilistov, ako aj tých, ktorí bojovali proti nacizmu.

(rur)

 

Pozri audio-foto záznam „Cesty víťazstva“ z 2016 – TU!

Cesta Víťazstva 2017 na Slovensku: