Počet ukrajinských turistov na Kryme sa napriek zásahom Kyjeva zvyšuje
Správy, Zo zahraničia

Počet ukrajinských turistov na Kryme sa napriek zásahom Kyjeva zvyšuje

Napriek pokusom ukrajinských orgánov o izoláciu Krymu a poškodenia jeho ekonomiky zameranej na turizmus, príliv návštevníkov zostal na nezmenenej úrovni. Uviedli to predstavitelia Krymského polostrova s tým, že veľká časť turistov prichádza práve z Ukrajiny.

Predseda krymskej vládnej komisie pre etnické vzťahy Zaur Smirnov vyhlásil, že ukrajinská vláda nariadila pohraničnej stráži umelo vytvoriť dlhé čakacie doby na hraničných priechodoch, aby Ukrajinci strávili na krymskej hranici čo najviac času. Dodal však, že tento plán nakoniec zlyhal, pretože záujem o Krym zo strany občanov Ukrajiny sa zvyšuje.

Najvyšší predstaviteľ Krymu Sergej Aksionov v tejto súvislosti povedal, že informácie o zaobchádzaní ukrajinskej pohraničnej stáže získal z prvej ruky, keď sa zhováral s viacerými Ukrajincami.

“Ukrajinskí občania mi povedali, že počas svojich návštev na Kryme nemajú žiadne obavy ani necítia žiadne riziko, okrem ťažkostí, ktoré im robia ich vlastné orgány,” uviedol Aksionov.

O prekážkach zo strany ukrajinských orgánov sa zmienil aj člen krymského regionálneho parlamentu Vladislav Gandjara, keď povedal, že podobnými obštrukciami chcú predstavitelia Kyjeva znechutiť ukrajinským turistom zámer navštíviť Krym.

“Kyjev vytvoril reálne obťažovanie na hraniciach a maximálne prekážky pre tých, ktorí majú záujem prísť na Krym a zároveň spustili propagandu proti našej republike,” dodal Gandjara v rozhovore pre Sputnik Radio.

“Napriek všetkému nás minulý rok navštívilo približne 100 000 ukrajinských turistov. Konečná štatistika za tento rok je ešte nedostupná, pretože turistická sezóna je na vrchole. Môžeme však skonštatovať, že ďalší pokus Kyjeva o blokádu zlyhal.”

Gandjara tiež pripomenul, že nebyť obťažovania zo strany vlády v Kyjeve, počet turistov z Ukrajiny by mohol byť ešte vyšší.

 

Foto zdroj:http://branork.blog.pravda.sk/2014/02/14/na-kryme-i-feodozia-a-kerc/?print

(tom)

22. augusta 2017
Kalendár
november 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Počasie
img
O nás

Email : info@narodnenoviny.sk
Adresa :
BUM Media spol. s r.o.
Šamorínska 10
821 06 Bratislava

Kontakt