Politológ Dmitrij Kulikov: MOV a WADA pripravili pascu pre Putina, ale ten sa do nej nechytil

„Reakcia Vladimíra Putina na špinavé politické hry Medzinárodného olympijského výboru a antidopingovej agentúry WADA, ktoré nemajú nič spoločné s čistou športovou súťažou, prekvapila obidve tieto „firmy“. Ruský prezident sa do ich pasce nechytil,“ uviedol ruský politológ Dmitrij Kulikov v rozhovore pre  rozhlasovú stanicu Vesti FM.

„Robili všetko, aby naši športovci nemohli štartovať na olympiáde v Pjongčangu. Chceli dosiahnuť, aby vedenie Ruska unavené z týchto podvodov a politických hier odvolalo účasť reprezentácie Ruska na olympiáde. Očakávali, že Putinovi dôjde trpezlivosť. Šokovalo ich to, že sa do ich pasce nechytil. Zabudli, že súčasné Rusko to nie je ZSSR. Boli na betón presvedčení, že Putin vyjde na pódium a vyhlási bojkot, ako to bolo v r. 1984. Neuvedomili si, že sa predsa niečo zmenilo: Putin to nie je Brežnev. Očakávali, že Rusko bude bojkotovať olympiádu a rozpútajú ešte väčší škandál – ale to im nevyšlo,“ vysvetlil politológ.

„Putin prekvapil celý Západ. Nechal športovcom voľnú ruku: nech si sami rozhodnú, pocestujú alebo nepocestujú do Pjongčangu. Ani MOV, ani WADA podobný zvrat nečakali. Sami sa ocitli v pasci. Reakcia MOV a WADA na rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu, ktorý očistil ruských športovcov, je absurdná a smiešna. Namiesto toho, aby sa ospravedlnili, vyjadrili svoje „rozčarovanie“ a nepustili na olympiádu čistých športovcov. MOV a WADA preukázali svoju skutočnú tvár a vôbec nie je pekná,“ zdôraznil v závere svojho komentáru politológ Dmitrij Kulikov.

(pal)

Foto: https://www.5-tv.ru/news/125348/