Pretekať možno aj vo vnútri na stacionárnych bicykloch

S poslednými dňami babieho leta sa s nami pekné počasie už asi definitívne rozlúči. Cyklisti, ktorí doteraz mohli brázdiť vonku cesty a ulice, budú sa postupne sťahovať do vnútorných priestoroch, aby si tam upevňovali kondíciu.

Práve pre takých je určené aj podujatie Spinning maratón Partizánske 2017, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. novembra 2017. Skupinové cvičenie na stacionárnych bicykloch, tzv. spinneroch, pod vedením certifikovaných inštruktorov bude spríjemňovať motivačná hudba.

Spinning je podľa odborníkov ideálny prostriedok okrem zlepšenia kondície a spevnenia svalstva aj ideálny prostriedok na chudnutie. Pri jednom trištvrte hodinovom cvičení spálite dvanásťkrát viac energie ako pri aerobiku a to bez zaťažovania kĺbov.

Cvičenie vytvoril v 80-tych rokoch dvadsiateho storočia cyklista Jonathan Goldberg, ktorý pri príprave na preteky „Race Across America“ hľadal možnosť, ako čiastočne presunúť svoj tréningový program do telocvične. V tom čase pravdepodobne netušil, že tým odštartuje vznik prvého indoor-cyclingového programu. Teraz je stacionárny bicykel samozrejmou výbavou každej posilňovne ale aj výbornou pomôckou na rehabilitáciu pre pacientov po ortopedických operáciách.

Foto zdroj: www.vwymca.com

(iri)