Proti zlej nálade
Rozhovory, Slovenské správy

Proti zlej nálade

Kladnému pohľadu na svet sa  dá naučiť. Jedna americká štúdia dokonca tvrdí, že sa dá vytrénovať napríklad aj zmysel pre humor. ,,Inštitút humoru“ existuje  v Nemecku a Rakúsku. Prvé pokusy zaznamenávame aj u nás, aj keď zatiaľ majú podobu skôr ojedinelých experimentov. Dobrá nálada podnecuje okrem iného aj bezproblémové učenie.

Už v 17. storočí vedel Jan Amos Komenský, že v priateľskej a hravej atmosfére je dieťa schopné naučiť sa oveľa viac ako v zošnurovanom ovzduší. A to s nami rastie aj do dospelosti. Manažéri a podnikatelia, ktorí majú niekoľko zamestnancov, by si mali uvedomiť, že ak chcú od nich lepšie výsledky a vyššiu výkonnosť, dosiahnu ich jedine šírením dobrej nálady a pozitívnou motiváciou. Nič nie je stratené. Aj správnemu zaobchádzaniu s ľuďmi a dobrej nálade sa dá naučiť. ,,Ak chápeme naše nálady ako vitálny barometer všetkých našich fyziologických pochodov, dokážeme ich zmeniť,“ tvrdia psychológovia. Preto sa pokúste ovládnuť svoj život, než on ovládne vás. Množstvo súbežných činností a udalostí je totiž fyzicky škodlivé a je to tá najzaručenejšia cesta ako vyhasnúť.
Nálady sú celkom individuálne. Každý z nás si musí vypracovať vlastnú stratégiu, ako pohľad na svet rozjasniť. Ponúkame vám niekoľko tipov. Zvládnite stres. Negatívny stres podporuje zlú náladu. Ani v tom najnáročnejšom pracovnom nasadení by ste nemali zabudnúť na pravidelné športovanie, rozumnú stravu a dobrý spánok. Vyrozprávajte sa Nenechávajte svojou nespokojnosť v sebe. Ak máte dobrého priateľa, partnera, vyrozprávajte sa mu.

Uvoľnite sa. Naučte sa relaxovať. Každú chvíľu odpočinku prežívajte s maximálnou intenzitou. Zastavte sa uprostred vášho zhonu, uvidíte, ako rýchlo sa vaše sily obnovia. Smejte sa . Prehlbujte svoj zmysel pre humor. Kto sa dokáže smiať sám zo seba a zo svojej práce, ľahšie sa vyrovnáva s neúspechom v podnikaní a oveľa ľahšie dosahuje vrcholové méty.

 

Foto zdroj:https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/323782-desatkrat-o-kostre-najviac-pouzivame-sanku/

(ebu)

23. augusta 2017
Kalendár
november 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Počasie
img
O nás

Email : info@narodnenoviny.sk
Adresa :
BUM Media spol. s r.o.
Šamorínska 10
821 06 Bratislava

Kontakt