Sociálny šatník je druhou šancou pre veci, ktoré ľudia už nepotrebujú, iným sa pritom zídu

V Trenčíne je sociálny šatník k dispozícii ľuďom dva dni v týždni, vždy popoludní v pondelok a vo štvrtok. Vtedy ľudia môžu veci doňho priniesť, ale aj si prísť vybrať, čo práve potrebujú.

Ľudia v núdzi tu môžu nájsť okrem oblečenia aj obuv, doplnky, prikrývky, paplóny, vankúše, obliečky, utierky, uteráky, ale aj funkčné elektrospotrebiče ako práčky, mikrovlnné rúry či domáce roboty. Nájdu sa tu aj hračky pre deti, kočíky, detské postieľky, knihy, kuchynské potreby ako sklo, porcelán, príbory či keramiku a mnoho iných vecí potrebných pre ľudí v zložitej životnej situácii.

Sociálny šatník funguje napríklad aj v Starej Turej či v Michalovciach.  Službu najčastejšie využívajú bezdomovci, ale je otvorená každému, kto sa ocitol v núdzi. Ľuďom nepomôže, ak niekto vyprace skriňu po babičke a nemá kam vyhodiť veci, tak ich donesie do sociálneho šatníka. Tie musia často potom vyhadzovať, pretože bývajú nepoužiteľné. Pri očakávanom ochladení možno v najbližších dňoch rátať aj so zvýšeným záujmom o teplé oblečenie.

(iri)

Foto zdroj: http://www.staratura.sk/item/socialny-satnik-otvoreny/