Turistický expres odštartoval

Z Bratislavy začala premávať nová turistická autobusová linka, Malokarpatský expres, ktorá spája hlavné mesto s najvýznamnejšími lokalitami Malých Karpát. Záujemcovia tak počas víkendov a sviatkov môžu navštíviť Modru, Častú, Červený Kameň či Budmerice.

Turistický autobus premáva každú sobotu a nedeľu a aj počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modru, Dubovú a Častú, so zachádzkami do Slovenského Grobu, na Zochovu chatu a na Červený Kameň. Spoj jazdí trikrát za deň, takže cestujúci môžu navštíviť aj viacero cieľov súčasne, či už kultúrno-historických alebo vinársko-gastronomických.
Tento autobus je výnimočný tým, že spája kľúčové miesta v Malých Karpatoch, v ktorých sa uskutočňujú tradičné kultúrne a gastronomické podujatia. Cestujúci si kupujú lístok priamo u vodiča s tým, že môžu voľne cestovať. Čiže vystúpiť, ísť napríklad na husacinu a opätovne nastúpiť, presunúť sa do iného mesta, absolvovať vinobranie a potom sa vrátiť domov. Pri každej jazde je prítomný sprievodca, ktorý oboznamuje cestujúcich so všetkým, čo je možné v malokarpatskom regióne absolvovať alebo vidieť.

 

Foto zdroj:http://www.topky.sk/gl/134280/1076679/Exkluzivne-fotografie–Takto-bude-vyzerat-kastiel-v-Budmericiach-

(ebu)