Zuzana Smatanová : Nie som prímorská dovolenkárka

Zuzana Smatanová : Nie som prímorská dovolenkárka

So slušivým zostrihom a skvelou náladou sa usmiata Zuzana Smatanová objavuje občas v spoločnosti. Porozprávali sme sa viac o nej, ako o hudbe.

Ako najradšej oddychujete?

Vypnem si telefón a doprajem si maximálny pokoj. To potrebujem. Oddych od ľudí, byť sama, zresetovať si hlavu. Koncertov býva veľa, energiu, ktorú vydávam ľuďom na javisku si potrebujem doplniť samotou, tichom.

Dobrú dovolenku alebo iný darček, nejaký márnivý, si nedáte?

Nie som dovolenkový tip, nechodím ani k moru.

Minulý rok ste si dopriali pár dní v Alpách…

Vybrali sme sa partia s kamarátmi, keď na Slovensku najviac pieklo. Vlhký studený vzduch mi robí oveľa lepšie, ako more a teplo. Milujem hory, mierny chlad, nie som prímorská dovolenkárka. Bola som  v Nórsku a úplne som sa zamilovala do tej krajiny. Chcem tam ísť zase a čím skôr.

Doma keď si potrebujete oddýchnuť, idete do Tatier?

Päť minút od domu mám les.  Kedykoľvek, keď som doma a mám trochu času sa vyberiem aj sama na prechádzku, tam dokážem nabrať sily na ďalšie účinkovanie.  Lesy sú moja láska.

Čím sa najradšej rozmaznávate ako žena, keď sa chcete za veľa práce odmeniť?

Som žena, občas aj trochu márnivá, ale nechodím do obchodu preto, že mám čas, tak idem míňať. Vyberiem sa  len vtedy, keď mi naozaj niečo chýba. Došiel mi parfém,  vyšúchali sa mi rifle, tak sa vyberiem, ale nemárnim tam zbytočne veľa času, že motám sa a možno niečo uvidím. Vždy idem skôr cielene. Topánky a kabelky kupujem nevyhnutne, ale keď chcem uletieť tak som zaťažená na hodinky. Žiadna straka na šperky, len hodinky.

Často ste na cestách, dokážete si dobre pospať  v hoteli a ako to vyzerá po koncerte a ráno v cudzom meste?

Určite nespávame do dvanástej na obed, máme skoro vojenský režim, o šiestej, niekedy výnimočne o siedmej opúšťame hotel, nakoľko páni muzikanti majú doma rodiny a chcú byť pri nich čo najskôr.  A ja keď nechcem za nimi cestovať vlakom, tak vstávam tiež, aby ma doviezli domov. Väčšinou ani raňajky nestíhame, zabalia nám balíčky. Letný režim, ktorý  máme,  nie je o spánku, možno v zime si ho doprajem viac.

Tu niekde je možno i tajomstvo vašej ultraštíhlej postavy, ktorú tak často prepierajú médiá?

Táto téma ma moc nebaví, priznám sa, Mám dobré gény, určite nie som anoretička a najem sa dostatočne, ale nechce sa mi to dookola vysvetľovať.

(olv)

Foto: Anna Olvecká pre NN