Kotlebovcom zamietli zahraničný aj ľudskoprávny výbor. So Smerom-SD si musia podeliť tie kontrolné

Niektorí z poslancov Kotlebovej strany sa budú môcť postaviť na čelá výborov Národnej rady Slovenskej republiky. Nie je však ešte jasné, ktorí poslanci to budú a ktoré výbory im pripadnú. Budúca koalícia totiž zamietla ako predsedov výborov viaceré mená z ĽS Naše Slovensko.

Podľa Kotlebu to bolo pre neho nemilé prekvapenie. „Hovorilo sa o tom, ktoré výbory sú neprijateľné a naopak, ktorí ľudia sú nepriateľní. Kádrovali sa konkrétne mená, a to bolo pre mňa veľmi nemilé prekvapenie, lebo ešte ani nemáme novú vládu a už sa dosť nedemokraticky niektorí k tomu stavajú,“ povedal Kotleba po rokovaní predsedov parlamentných strán v budove NR SR.

Predseda ĽS Naše Slovensko následnej informoval, že mali záujem obsadiť jeden zo štandardných výborov, pričom menoval Zahraničný výbor a Výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Opozícii okrem týchto dvoch štandardných výborov majú pripadnúť aj všetky kontrolné výbory. Ich prerozdelenie by malo vzísť z rokovania oboch opozičných strán – ĽS Naše Slovensko a Smer-SD.