Poslanci budú mať na ustanovujúcej schôdzi rúška aj ochranné rukavice

Novozvolení poslanci Národnej rady (NR) SR si budú musieť pre hrozbu koronavírusu pred vstupom do rokovacej sály počas ustanovujúcej schôdze vydezinfikovať ruky, nasadiť ochranné rukavice a rúška na tvár. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník.

„Pri vstupe do rokovacej sály pred samotným aktom si budú musieť dezinfikovať ruky, budú si musieť navliecť ochranné rukavice a nasadiť na tvár ochranné rúško,“ priblížil Kostelník. Dodal, že pri ustanovujúcej schôdzi musia dodržať postup, aký je stanovený, teda skladanie samotného sľubu na Ústavu SR, podanie ruky predsedovi a podpis poslanca. „Budeme sa snažiť eliminovať rozširovanie vírusu tým, že dodržíme všetky ochranné opatrenia,“ doplnil.

Kostelník zároveň pripustil, že kancelária s najväčšou pravdepodobnosťou pristúpia k radikálnym opatreniam. „Každému, kto bude vchádzať do budovy parlamentu, môže byť meraná teplota, môžeme sa ich pýtať na cestovateľskú anamnézu alebo napríklad na symptómy, či neprejavujú niektoré z príznakov, ktoré sprevádzajú ochorenia novým koronavírusom,“ uviedol po rokovaní vedenia NR SR s hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom.

Do budovy NR SR môžu podľa jeho slov naďalej vstupovať len zamestnanci kancelárie parlamentu a poslanci. Zrušené sú všetky prehliadky, obmedzené sú aj vstupy pre novinárov.

Zdroj nrsr.sk