Poslanci dnes volia podpredsedov parlamentu, kotlebovci nominovali Š. Kuffu

Obsadenie zvyšných dvoch postov podpredsedov parlamentu spolu s voľbou chýbajúcich predsedov výborov sú naplánované na programe dnešnej druhej schôdze Národnej rady SR. Taktiež dnes svoje poslanecké sľuby zložia do rúk predsedu parlamentu aj noví poslanci, a to náhradníci za menovaných členov vlády a štátnych tajomníkov.

Poslanci sa už dnes zišli na druhej schôdzi Národnej rady SR v aktuálnom ôsmom volebnom období. V úvode rokovania bude skladať poslanecký sľub 19 náhradníkov za vymenovaných členov vlády a štátnych tajomníkov. Nasledovať bude voľba predsedov výborov, a to výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny a osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, keďže na ustanovujúcej schôdzi títo predsedovia zvolení neboli. Poslanci budú voliť aj predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií a výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Voľba všetkých predsedov výborov bude vykonaná tajne.

Plénum si dnes zároveň v tajnej voľbe určí aj zvyšných dvoch podpredsedov Národnej rady SR. Navrhnutými na tieto posty sú Peter Pellegrini, Milan Laurenčík a Štefan Kuffa.

V rámci posledného bodu programu dnešnej schôdze poslanci prerokujú návrh na voľbu poslancov za členov výborov a určia si overovateľa.

Očakáva sa, že do parlamentu budú doručené tri návrhy na skrátené legislatívne konania z rezortov spravodlivosti, sociálnych vecí a rodiny a z rezortu školstva. Aj dnešné rokovanie parlamentu prebieha za prísnych preventívnych opatrení, kedy poslanci nosia aj v pléne počas vystúpení ochranné rúška a pred vstupom do rokovacej sály majú povinnosť použiť dezinfekčný gél na čistenie rúk.

Zdroj Kancelária NR SR