Boris Kollár: Pellegrini prijal razantné opatrenia, zaslúži si vďaku

Negácia kvalitných opozičných návrhov musí ísť bokom. Musí prísť nový politický vietor, založený na spolupatričnosti a vzájomnej úcte. Uviedol predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár v diskusnej relácii V politike.

V súvislosti s pretrvávajúcim šírením ochorenia Covid-19 predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár vyzdvihol zodpovedný prístup všetkých politických kolegov.

„Veľká vďaka patrí všetkým ľudom, ktorí sa podieľali a podieľajú na riešení tejto krízy. Moju vďaku si zaslúži aj bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý prijal razantné opatrenia. Len vďaka promptnej reakcii je Slovensko inšpiráciou aj pre okolité krajiny, ktoré sa mnohými z našich opatrení inšpirovali.“

Šéf parlamentu zároveň zdôraznil, že nová vláda prináša set ďalších opatrení.

„Je to výsledok spoločnej snahy a úsilia, všetci ťaháme za jeden koniec. Som ochotný prijať pomocnú ruku a podporiť každý dobrý opozičný návrh, ktorý v konečnom dôsledku pomôže ľuďom. Som rád, že politikárčenie ide bokom a značná väčšina poslancov národnej rady v tomto období preukazuje spolupatričnosť a jednomyseľnosť pri hlasovaní.“

V otázke očakávaných opatrení, súvisiacich s veľkonočnými sviatkami, sa predseda spolu s podpredsedom Národnej rady Slovenskej republiky Petrom Pellegrinim zhodli, že občania Slovenska sú uvedomelí a disciplinovaní.

„Ďakujem všetkým, ktorí tieto opatrenia dodržiavajú. Vďaka patrí aj cirkvám, ktoré sa rozhodli urobiť ťažký, no zodpovedný krok a zrušili obrady pre verejnosť. Celé Slovensko je v tom spoločne,“ dodal Boris Kollár.

Zdroj nrsr.sk