Progresívne Slovensko kritizuje výber šéfa SIS: Rodinkárstvo a obrovská chyba!

Predstavitelia strany Progresívne Slovensko nešetrili kritikou pri výbere šéfa Slovenskej informačnej služby. Vláda na túto pozíciu schválila Vladimíra Pčolinského, ktorý je bratom poslanca za hnutie Sme rodina Petra Pčolinského.

Takýto výber označili za „rodinkársky“ a „obrovskú chybu“. Podľa predsedu strany Michala Trubana sa jedná o dôležitú pozíciu a obsadiť ju bez riadneho výberového procesu je podľa neho obrovské sklamanie.

„Obsadiť tak citlivú a dôležitú pozíciu, akou je riaditeľ SIS, bez akéhokoľvek náznaku riadneho výberového procesu, bez zapojenia kontrolných výborov NR SR a bez snahy o odpolitizovanie vedenia tajnej služby nie je nič iné než obrovské sklamanie.

Obsadzovanie takýchto pozícií rodinnými príslušníkmi koaličných poslancov iba na základe politických dohôd je najhoršia možná prax. Navyše ak ide o stranu, ktorej predseda sa fotí s nočnými vlkmi, hrdo spolupracuje s krajnou pravicou po celej Európe a nemá problém s fašistami vo vedení kontrolných výborov NR SR,“ napísal Truban na sociálnej sieti Facebook.

V podobnom duchu tento výber riaditeľa SIS kritizoval aj člen predsedníctva PS Martin Dubéci: „Z kľúčovej bezpečnostnej pozície je opäť politická trafika, v mene koaličnej stability. Šéf spravodajskej služby vzišiel zo strany, ktorej predseda sa len pred pár dňami fotil s Nočnými vlkmi. Nemali by sme nad tým len tak mávnuť rukou, nie sú to dobré správy.“

Zdroj Facebook: Martin Dubéci Facebook: Michal Truban