Orbán sľubuje každému prácu: Koľko pracovných miest vírus zničí, toľko ich vytvoríme

Ak po troch mesiacoch na úrade práce nedostane nezamestnaný Maďar prácu, poskytne mu ju štát. Takýto model sľubuje maďarský premiér Viktor Orbán.

Maďarský premiér Viktor Orbán čelil otázkam opozičných politikov týkajúcich sa zamestnanosti v Maďarsku. Poslanec za stranu „Politika môže byť iná“ László Keresztes sa ho pýtal, či vláda uvažuje o predĺžení vyplácania dávok v nezamestnanosti, poslanec strany Jobbik Péter Jakab mu zase vyčítal, že za 6 týždňov prišlo o prácu viac než 50-tisíc ľudí a ďalších stotisíc miest je v ohrození.

Premiér Orbán predstavil k zamestnanosti nový model, ktorý by sľúbil prácu každému. Z jeho slov vyplýva, že sa síce vyplácanie dávok v nezamestnanosti nepredĺži, ale štát zabezpečí potrebné pracovné miesta. „Keď po troch mesiacoch skončí vyplácanie dávok v nezamestnanosti, nebude v Maďarsku človek, ktorý by nedostal pracovnú ponuku od zamestnávateľa alebo od štátu,“ cituje Orbánové slová web index.hu.

Orbán na otázku opozičného poslanca Keresztesa ďalej odpovedal, že štát vytvorí toľko pracovných miest, koľko ich epidémia vírusu zničí.