Pojednávanie s Kotlebom pokračuje 28. a 29. mája 2020

Hlavné pojednávanie s predsedom ĽS Naše Slovensko za kontroverzné šeky bude pokračovať vo štvrtok 28. a v piatok 29. mája 2020 v budove Justičnej akadémie v Pezinku. Stranícky hovorca O. Ďurica avizoval, že Kotleba na pojednávanie príde.

Hlavné pojednávanie, ktoré sa malo konať 15. mája 2020 bolo následne sudkyňou odročené pre neúčasť obžalovaného. Kotleba sa nechal z pojednávania ospravedlniť kvôli prebiehajúcej schôdzi Národnej rady SR.

Takéto konanie označil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry za obštrukciu a súdu pripomenul možnosť použiť donucovacie prostriedky voči obžalovanému, a teda jeho zatknutie a predvedenie na pojednávanie, či uloženie poriadkovej pokuty.

Samosudkyňa však dôvody, pre ktoré sa obžalovaný ospravedlnil uznala a pokutu, či donucovacie prostriedky nepoužila a pojednávanie odročila na dni 28. a 29. mája 2020.

Na tieto už by sa Kotleba mal dostaviť, ako avizoval stranícky hovorca Ondrej Ďurica.

V parlamente dokonca koaličná poslankyňa z klubu Sloboda a Solidarita Anna Zemanová navrhla, aby sa v tento deň nekonala schôdza NR SR a predsedov výborov, ktorých členom je Kotleba, vyzvala, aby na tieto dni nezvolávali schôdze výborov. Zemanová tým chcela docieliť, aby sa Kotleba musel na pojednávanie dostaviť.