Matoviča budú odvolávať už vo štvrtok, návrh podpísalo 37 poslancov

Pod zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorej cieľom bude pokus o odvolanie predsedu vlády Igora Matoviča podpísalo 37 poslancov opozície.

Dôvodom návrhu na odvolanie predsedu vlády však nemá byť len kauza plagiátorstva jeho diplomovej práce, ale i celé politické pôsobenia Igora Matoviča, ktoré má byť, ako sa píše v dôvodovej správe, „založené na podvode, krivých obvineniach politických oponentov a klamstvách na úkor voličov“.

Mimoriadnu schôdzu iniciovali poslanci Smeru-SD, nezaradení poslanci sústreďujúci sa okolo novovnikajúcej strany Hlas-SD, predseda KDŽP Tomáš Taraba a prvý tohtoročný odídenec zo Smeru Ján Podmanický.

37 poslancov opozície sa podpísalo pod 4 body, pre ktoré chcú predsedu vlády odvolať:

  1. Nenaplnenie sľubu predsedu vlády plniť si funkciu čestne, svedomite a v záujme občanov.
  2. Neplnenie a odchyľovanie sa od Programového vyhlásenia vlády, na základe ktorého bola vláde vyslovená dôvera parlamentnou väčšinou.
  3. Nepripravenosť na menežovanie plnenia ústavných povinností vlády, najmä tých, ktoré sú zamerané na hospodársky, sociálny a všestranný rozvoj Slovenskej republiky a prekrývanie nedostatočnej osobnej výbavy predsedu vlády aktivitami v oblasti politického marketingu a na sociálnych sieťach.
  4. Neexistencia ucelenejšej stratégie postupu transformácie spoločnosti a ekonomiky po kríze.

Celé znenie dôvodovej správy k návrhu nájdete tu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac