NR SR: Poslanci ĽSNS obsadili rečnícky pult. Žiadali prítomnosť Matoviča, ten nakoniec prišiel. Nie sme cvičené opičky, odkazujú

Poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko obsadili rečnícky pult v rokovacej sále Národnej rady SR. Vyjadrili tak nesúhlas s tým, že odvolávaný predseda vlády Igor Matovič nie je prítomný na rokovaní. To má trvať aj cez noc, a to až kým sa bod programu neprerokuje.

„Dokiaľ nepríde pán premiér v zmysle rokovacieho poriadku a nepríde z toho neskolaudovaného domu z Trnavy, budeme tu stáť,“ povedal Mazurek na úvod. „Vy si nemyslite, že my sme cvičené opičky. Dokiaľ premiér nepríde, tak tu budeme stáť,“ dodal.

Igor Matovič sa nakoniec v rokovacej sále opäť ukázal, a tak kotlebovci svoj protest ukončili.

Nezaradený poslanec Erik Tomáš situáciu zhodnotil tak, že kotlebovci len ukázali to, čo Matovič predvádzal ako opozičný poslanec.

„Dostali sme obrovské množstvo veľmi negatívnych reakcií od občanov, ktorí nechápali, ako premiér v čase, keď je odvolávaný v parlamente, môže ísť domov do Trnavy spať. Videli ste sami, že my sme sa nezapájali do tejto debaty, neútočili sme, ani sme nemali nejaké výpady, ale jednoducho museli sme reagovať na to, že ľudia boli pobúrení tým, že pán predseda vlády v čase, keď celý parlament tu zostal sedieť, pretože koalícia si to tak schválila, aby sme rokovali bez prestávky aj po 19. až kým to neprerokujeme a pán predseda vlády odíde do Trnavy,“ vysvetlil Marian Kotleba počas faktickej poznámky.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac