Slovenská IKEA podporila LGBT+ komunitu a vyvesila vlajku pri obchodnom dome

Pobočka švédskej nábytkárskej firmy IKEA na Slovensku ohlásila svoju podporu LGBT+ komunite. „Nad naším obchodným domom veje na znak podpory LGBT+ komunity dúhová vlajka – symbol nielen tolerancie, ale aj rozmanitosti, ktorá je podľa nás veľmi dôležitá. Chceme totiž, aby ste sa tu všetci cítili ako doma, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, farbu pokožky alebo náboženstvo,“ píšu na svojej fejsbúkovej stránke.

Ako to pri obdobných príspevkoch na túto tému býva, príspevok slovenskej pobočky spoločnosti rozdelil spoločnosť na dva tábory. Jedni sú radi, že IKEA podporila LGBT komunitu, iní avizujú, že do obchodnej sieti už nevkročia, či dokonca, že sa cítia byť ako heterosexuáli diskriminovaní.

Sieť IKEA sa ohľadne podpory LGBT+ dostala do problémov v Poľsku. Tam prepustili zamestnanca, ktorý sa odmietol zúčastniť firemnej LGBT akcie a použil pritom citáty z Biblie o homosexualite.

Poľská prokuratúra šéfku personálneho oddelenia žalovala s tým, že nemôže prepustiť zamestnanca, ktorý svoj postoj nezúčastniť sa LGBT akcie odôvodňoval náboženským presvedčením, pretože by ho tým diskriminovala na základe jeho náboženstva.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac