Nemecko: Afganec znásilnil 11-ročné dievča, keď ho prepustili, znásilnil ďalšie

Muž, ktorého po dvoch týždňoch prepustili z väzby, v ktorej bol pre znásilnenie maloletého dievčaťa, zaútočil znovu.

21. júna zadržala nemecká polícia 23-ročného afgánskeho migranta Zubyra S. pre podozrenie zo znásilnenia 11-ročného dievčaťa. Znásilnenie sa malo odohrať predošlú noc a mladý migrant poputoval do väzby.

Už o necelé dva týždne bol Zubyr na slobode. Súdu podľa štátneho zastupiteľstva stačilo, že migrant má v Dortmunde trvalé bydlisko, nehrozí nebezpečenstvo úteku a v minulosti sa vždy dostavil na súdne pojednávania.

Orgánom činným v trestnom konaní bol už totiž dobre známy pre niekoľko drogových deliktov. Zubyr patril medzi dílerov, ktorí zásobovali v Dortmunde a okolí nielen dospelých narkomanov, ale aj deti.

Štátny zástupca k jeho prepusteniu dodal, že sa mali vyskytnúť „pochybnosti vo výpovedi obete“ znásilnenia.

No ubehlo len niečo viac než mesiac od znásilnenia 11-ročnej dievčiny a Dortmund sa musel spamätávať z ďalšieho zverstva. 24. júla bolo znásilnené trinásťročné dievča. Páchateľom má byť opäť Zubyr S., ktorého zatkli neďaleko miesta činu a ktorého veľmi podrobne napadnuté dievča opísalo.

Útočník mal dievča vylákať do budovy, ktorá sa nachádzala pri ihrisku, na ktorom sa deti hrali, a v chodbe ho znásilniť.

Zubyr S. si na súdne pojednávanie tentoraz počká vo väzbe.