Nelegálna migrácia je v plnom prúde. Desiatky migrantov zadržali vo viacerých kútoch Slovenska

Posledné roky je s letom spájaný aj nápor nelegálnych migrantov na hraniciach a inak to nie je ani na Slovensku. Polícia informovala o prípadoch nelegálnej migrácie vo viacerých kútoch Slovenska.

Rusovce-Rajka

Príslušníci obvodného oddelenia policajného zboru zadržali v osobnom aute s nemeckými evidenčnými číslami štyroch cudzincov bez dokladov totožnosti, pasov a povolania na vstup alebo pobyt. Má sa jedna o Afgancov, ktorý sa chceli cez Slovensko dostať do Nemecka, pričom mali vodičovi prisľúbiť 6.000 eur za prevoz.

Ubľa

Príslušníci Oddelenia hraničnej kontroly PZ Ubľa zadržali dve osoby, ktoré zaznamenali bezpečnostné kamery pri nelegálnom prekročení hraníc. Bielorus a Gruzínec boli administratívne vyhostení so zákazom vstupu do členských štátov EÚ na tri roky. Odovzdaní boli do rúk ukrajinskej polície.

Baškovce, Horňa

Celkovo deväť osôb zadržali policajti v krovinatom poraste medzi obcami Baškovce a Horňa v okrese Sobrance. Päť osôb má pochádzať z Afganistanu, štyria z Bangladéša. Jedna z osôb už bola pred rokom z územia SR vyhostená a nakoľko bolo ešte v platnosti vyhostenie, bola vzatá do väzby. Ostatní boli administratívne vyhostení s uložením zákazu vstupu.

V rovnaký deň kamery zaznamenali pohyb ďalšieho Bangladéšana. Jednalo sa o maloletú osobu bez sprievodu.

Okres Malacky

Polícia informovala o pohybe skupiny migrantov v okrese Malacky pochádzajúcich zrejme zo Sýrie. Príslušníci PZ zadržali už takmer 30 osôb, pričom po ďalších pátrajú.