Pakistanského kresťana zastrelili len preto, že si kúpil dom v moslimskej oblasti

Pakistanský kresťan zomrel na následky strelných zranení len niekoľko dní potom, ako sa presťahoval do moslimskej štvrte. Útok jeho suseda bol motivovaný nenávisťou voči kresťanstvu.

Nadeem Joseph a jeho svokra Elizabeth Masih boli 4. júna niekoľkokrát postrelení vo svojom novom domove v meste Péšávar.

Útočníkmi bol Salman Khan a jeho syn, ktorí žijú oproti novoprisťahovanej kresťanskej rodine.

Rodina si už pár dní po nasťahovaní prešla vyhrážkami smrťou. Tie začali, keď Khan zistil, že ich noví susedia sú kresťania. Khan požadoval, aby sa Joseph so svojou rodinou okamžite odsťahovali. Tvrdil, že kresťania v tejto oblasti žiť nemôžu, keďže sa jedná len o moslimskú oblasť.

Rodine sa Khan každodenne vyhrážal, že ak sa s rodinou neodsťahujú, tak každý ďalší deň riskujú, že ich zabije.

4. júna si rodina vypočula vyhrážky naposledy. Khan so svojím synom Sulemanom prišli so strelnými zbraňami vyzvať rodinu, aby sa do 24 hodín odsťahovali.

Keď však v reakcii na to zavolal Joseph políciu, Khan so svojím synom začali strieľať.

Joseph utrpel pri streľbe ťažké zranenia a 29. júna zomrel v nemocnici na následky zranení. Zanechal po sebe manželku a dve deti. Josephova svokra Elizabeth utrpela strelné zranenie ľavého ramena.

Kresťania v Pakistane čelia hroznej diskriminácii vo všetkých aspektoch života, a to i v práci a počas štúdia. Pravidelne sú terčom nenávistných prejavov a fyzických útokov. Tie často nie sú primerane postihované.