Predseda iránskeho parlamentu: Náš ľud nikdy neodpustí USA škody, ktoré spôsobili sankciami

Predseda iránskeho parlamentu Mohammad Baqer Qalibaf vyjadril nesúhlas s akýmikoľvek rokovaniami medzi Teheránom a Washingtonom s tým, že iránsky ľud nikdy neodpustí Spojeným štátom škody, ktoré im spôsobili prostredníctvom sankcií.

„Iránsky ľud nikdy neodpustí škody spôsobené americkými sankciami,“ uviedol Qalibaf na stretnutí s hlavou švajčiarskeho rezortu zahraničných vecí Ignazion Cassisom, ktoré sa konalo v nedeľu v Teheráne.

Predseda iránskeho parlamentu napriek tomu zdôraznil politiku spolupráce so všetkými krajinami, avšak len v rámci určitých zásad.

„Európa nesmie byť pod vplyvom politiky USA, najmä vzhľadom na to, že ich opatrenia viedli k nestabilite a neistote v regióne,“ povedal Qalibaf s tým, že Európa by mohla nadviazať s Iránom dynamické vzťahy.

Na margo zabitia iránskeho veliteľa Sulejmáního predseda parlamentu uviedol, že USA sa budú musieť, ako cenu za spáchanie atentátu, z regiónu stiahnuť.

Qalibaf ocenil Švajčiarsky príspevok k svetovému mieru a humanitárnym otázkam a vyjadril nádej, že sté výročie nadviazania diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami povedie k podpore obojstranných vzťahov.