Šeliga zvolal ku Kotlebovi tlačovku: Čudujem sa, že ho nevyhodili zo štúdia

Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga sa dnes na tlačovej konferencii venoval Marianovi Kotlebovi, ktorí si odmietol nasadiť v relácii O 5 minút 12 rúško. To je podľa Šeligu neprijateľné.

„To, čo sme včera videli zo strany Mariana Kotlebu v RTVS V relácii O 5 minút 12, považujem za vrcholné aroganstvo a prejav priamo až bohorovnosti a neúcty k občanom, k ľuďom, ktorí pracujú v prvej línii, ako všetkým pozostalým po obetiach Covidu-19,“ hovorí Šeliga, podľa ktorého sa Kotleba vysmieva všetkým ľuďom do tváre tým, že výroba televíznych programov má na nosenie rúšok výnimku, no bežní ľudia za to dostávajú pokuty.

Šeliga následne informoval, že na Kotlebu dal podnet Úradu verejného zdravotníctva v Bratislave, nakoľko sa bez rúška mal pohybovať po priestoroch RTVS aj mimo výroby televízneho programu, na ktoré je výnimka.

„Naozaj, včera tu bola diskusia o tom, že to bol len interný predpis. Tam rovnako, trochu, priznám sa, nerozumiem RTVS, že pána Kotlebu nevyhodila zo štúdia,“ povedal Šeliga na margo toho, že i keď má výroba televíznych programov výnimku, tak RTVS nosenie rúška nariadila interným predpisom.

Kotleba včera už na vyjadrenia svojich politických oponentov vydal nasledovné vyjadrenie: „Priatelia, tak liberáli a kovidoví fanatici dnes vybuchli ako Etna! A to len preto, že som si dnes dovolil NEPORUŠIŤ žiadnu normu a prísť do relácie v RTVS O 5 minút 12 bez rúška.“ Dvoch menovaných následne odkázal na pieseň Daniela Landu s názvom Andílek.

Tlačová konferencia Juraja Šeligu:

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac