Podpredseda NR SR Grendel bol pozitívne testovaný na koronavírus

Podpredseda NR SR za OĽaNO Gábor Grendel bol pozitívne testovaný na koronavírus. Potvrdil to ďalší podpredseda NR SR Peter Pellegrini s tým, že to považuje za nezodpovedné, nakoľko podľa neho o tom neboli informovaní ostatní poslanci parlamentu. Po jeho tlačovej konferencii to verejnosti potvrdil aj Gábor Grendel na sociálnej sieti s tým, že sa ohradil voči slovám Petra Pellegriniho.

„Pán podpredseda Grendel bol pozitívne testovaný na koronavírus. Považujem za nezodpovedné, že o tom neboli plošne informovaní poslanci parlamentu. Ako je možné, že to pán Grendel niekde v tichosti drží a prezradí to len nejakému médiu? Ako chce potom vyžadovať od ľudí disciplínu, keď to sám zatajil? Je to hanba, že s takouto informáciou neprišiel na verejnosť,“ uviedol Peter Pellegrini na dnešnej tlačovej konferencii.

Grendel však vzápätí na svojej stránke na Facebooku informoval, že Pellegrini „klame“.

„Výsledok som sa dozvedel z sms-správy a čakal som na telefonát s pokynmi od RÚVZ. Oznámil som to kolegom z mojej kancelárie, s ktorými trávim najviac času v bezprostrednom kontakte,“ informuje Grendel s tým, že „riaditeľ kancelárie Národnej rady sa rozhodol prípad konzultovať priamo s hlavným hygienikom“. Záver tejto konzultácie mal byť podľa Grendela taký, že „postup bol správny a parlament nemusí prijímať žiadne opatrenia“.

Tlačová konferencia P. Pellegriniho a strany Hlas-SD:

Vyjadrenie G. Grendela na Facebooku:

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac