Pred úradom vlády protestujú stovky ľudí

Sledujeme protest v Bratislave proti I. Matovičovi a koronaopatreniam.

Naposledy aktualizované: 17:15.

Približne 400 ľudí, predovšetkým futbalových fanúšikov, sa stretlo pred hlavnou železničnou stanicou v Bratislave, odkiaľ sa o 14:00 vybrali na pochod mestom k Námestiu slobody pred Úrad vlády SR. Tam sa pripojili k protestu, ktorý mal začať o 14:30.

Protest sprevádzalo hlasné skandovanie, predovšetkým vulgárne namierené proti súčasnému premiérovi Igorovi Matovičovi. Pred úradom vlády desiatky z protestujúcich zapálili ručné svetlice, tie následne hádzali smerom na úrad vlády. Smerom za bránu úradu vlády neskôr leteli aj dymovnice a delobuchy.

Niekoľko protestujúcich následne začalo lomcovať bránou úradu vlády. Zaznela aj výzva zložiť si z tvár dolu rúška.

Policajní ťažkoodenci sa premiestnili pred bránu úradu vlády, zatiaľ však proti nikomu nezasiahli. Ľudia ich vyzývajú, aby sa pridali k protestu.

Na proteste sú aj europoslanec Milan Uhrík a poslanci NR SR za ĽS Naše Slovensko Milan Mazurek, Andrej Medvecký, Ondrej Ďurica, Marek Kotleba a Miroslav Suja.

V jednom momente sa zdalo, že konflikt medzi políciou a protestujúcimi je na spadnutie, keď sa niekoľko protestujúcich začalo tlačiť na ťažkoodencov.

Po viac než hodine protestu začali niektorí protestujúci hádzať na policajtov fľaše, kamene, delobuchy a dymovnice. Polícia na svoju obranu použila slzný plyn a neskôr aj vodné delo.

Polícia neskôr ľudí vytlačila ďalej od úradu vlády. Viacerí ľudia po dvoch hodinách z protestu odišli, no i tak sú po viac než troch hodinách na mieste stovky demonštrantov. Kričia heslá „žiadne rúška v škole“ a „korona je podvod“. Situácia sa oproti predošlým konfliktom upokojila, ľudia sa fotia pred nastúpenými policajtmi.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac