Andrej Danko: Šeliga vykázaním poslancov ĽSNS porušil rokovací poriadok

Andrej Danko potvrdil slová Mariana Kotlebu, že Juraj Šeliga vykázaním poslancov ĽSNS porušil rokovací poriadok.

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) dnes vykázal z rokovania poslancov Ľudovej strany Naše Slovensko za to, že sa nepreukázali potvrdením o negatívnom teste na Covid-19.

Kotleba Šeligu v pléne upozornil, že týmto porušuje rokovací poriadok. Kotlebove slová následne potvrdil aj bývalý predseda NR SR Andrej Danko.

„Konanie podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky Šeligu, ktorý vykázal poslancov ĽSNS zo sály je protiprávne. Podpredseda NR SR sa komicky odvoláva na rokovací poriadok, ktorý všetci kritizovali. Rokovací poriadok však jasne hovorí o porušení poriadku v rokovacej sále. Nikde v ustanovení rokovacieho poriadku sa nehovorí, že niekto je oprávnený od poslancov Národnej rady SR vyžadovať potvrdenie o zdravotnom stave. Použiť toto ustanovenie paragrafu voči poslancom ĽSNS, bolo viac ako neprimerané. Žiaľ ľudia, ktorí nás kritizovali, keď sme rokovací poriadok prijímali, ho dnes s úsmevom používajú. Čudujem sa poslancom ĽSNS, že odišli z rokovacej sály, pretože právo je v tejto situácii na ich strane. Verím, že si podpredseda NR SR naštuduje poriadne rokovací poriadok a nebude ho zneužívať. Je zrejmé, že preukazovanie občanov Slovenskej republiky certifikátom má absolútne právne nedostatky. Stotožňujem sa s názorom, že ani policajný zbor nie je splnomocnený v zmysle príslušného zákona na kontrolu zdravotného stavu.“

napísal Danko na svojej Facebookovej stránke

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac