Česko: Muž znásilnil 4-ročné dievča, dostal len podmienku

Podmienku dostal po dohode so štátnou zástupkyňou.

Mladý 18-ročný muž si dievča vyhliadol v meste Jablonné nad Orlicí, kde bola so svojim starým otcom. Keď sa zahovoril so svojim známym, tak dievča sa vybralo pozrieť sa do kabín štadiónu. „Vyhrnul jej tričko, stiahol krátke nohavice a nohavičky a obchytkával ju na prsiach a na prirodzení, do ktorého jej zasunul časť ukazováku, a aj napriek jej vzlykaniu s ním pohyboval,“ píše sa v obžalobe.

Keď sa dievča vrátilo domov, jej babička si všimla krv na jej spodnom prádle a vnučka jej všetko porozprávala. Násilníka zatkla polícia na druhý deň.

Muž sa na súde k činu priznal a jeho právnik sa následne dohodol so štátnou zástupkyňou o vine a treste. Muž dostal podmienku na 4 roky a povinnosť sa zúčastniť povinného liečenia, nakoľko má byť psychicky aj sexuálne infantilný.

Rodina dievčaťa zostala po rozsudku v šoku, nakoľko bývajú s obvineným v rovnakom a navyše malo meste, takže sa s ním budú zrejme stretávať na uliciach. Podľa matky napadnutej nie je takáto dohoda správna a namieste prepustenia na slobodu by mal nasledovať trest – ústavná liečba alebo väzenie. „Nás sa nikto na nič nepýtal,“ konštatovala.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac