Farage: Brexit je začiatkom konca EÚ

Líder politickej strany Brexit Party a do zotrvania Británie v EÚ aj dlhoročný poslanec európskeho parlamentu Nigel Farage vyhlásil, že konečný odchod Spojeného kráľovstva z bloku nie je koncom problémov Európskej únie, ale skôr začiatok jej konca.

Premiér Johnson pri oznámení dohody s EÚ povedal, že „aj keď krajina EÚ opustila, tak kultúrne emocionálne, historicky, strategicky a geologicky zostáva s Európou“.

Na tieto slová reagoval Farage nesúhlasne na televízii Sky News. „Absolútne nesúhlasím. Vlastne si myslím, že omnoho bližšie máme kultúrne k viacerým častiam anglicky hovoriaceho sveta, než s kontinentálnou Európou.“

„Je to, nakoniec, jeden z dôvodov, prečo sme hlasovali za Brexit,“ dodáva Farage.

Zjednotenná a homogénna Európa, ktorú nám navrhovatelia európskeho projektu predávajú, podľa Faragea neexistuje. Existujú však kultúrne a iné rozdiely, ktoré takýto superštát ohrozujú.

Farage spomenul aj nezhody medzi Poľskom, Maďarskom a západnými krajinami EÚ. „Myslím si, že v širšom kontexte je Brexit začiatkom konca Európskej únie.“

Farage ďalej odsúdil nedemokratickú povahu spôsobu, ako sa projekt Európskej únie realizuje, čo podľa neho poškodzuje aj európskych vlastníkov malých podnikov, keďže je EÚ štrukturovaná tak, že majú prospech predovšetkým veľké nadnárodné spoločnosti.

„Som proeurópsky,“ hovorí Farage a dodáva, že je v záujme Británie, aby bola Európa súborom slobodný národov.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac