Aplikácie Signal a Telegram zažívajú obrovský nárast užívateľov, môžu za to zrejme nové podmienky WhatsApp-u

Aplikácia WhatsApp predstavila nové podmienky, ktoré zrejme môžu za prechod užívateľov na Signal a Telegram.

WhatsApp patrí medzi jednu z najpoužívanejších komunikačných aplikácií, no minulý týždeň nastal zlom, keď zmenil podmienky užívania pre používateľov mimo Európsku úniu. EÚ má totiž prísne pravidlá a tak nás takéto zdieľanie informácií nateraz obišlo, no i tak nie je v budúcnosti vylúčené.

V praxi tieto podmienky znamenajú, že WhatsApp bude môcť zdieľať informácie s Facebookom, pričom sa má jednať o tel. číslo, IP adresu, emailovú adresu, kontakty a ďalšie. Špekuluje sa aj o tom, že by do Facebooku mohli prúdiť informácie ohľadne konverzácií, a to všetko za jedným účelom, aby Facebook zlepšil cielenie reklamy. Informácie môžu byť zdieľané aj napriek tomu, že na Facebooku nemáte svoj účet.

WhatsApp mal kedysi striktné zásady v tom, že v aplikácii nebudú žiadne reklamy a dáta nebudú s nikým zdieľané. Toto však platilo len do roku 2014 a práve vo februári 2014 kúpila WhatsApp spoločnosť Facebook.

Zmena pravidiel vyvolala širokú kritiku verejnosti, no pridal sa aj čerstvý najbohatší človek sveta, známy vizionár Elon Mask, ktorý zareagoval slovami: „Používajte Signal.“

A je to práve Signal, ktorý zaznamenal raketový nárast používateľov. Sľubuje totiž to, čo pred rokom 2014 sľuboval WhatsApp – šifrovanie, žiadne zdieľanie údajov, žiadne reklamy.

Telegram zaznamenal métu 500 miliónov aktívnych užívateľov po tom, čo sa za posledných 72 hodín do Telegramu registrovalo 25 miliónov nových užívateľov.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac