Zemetrasenie v ĽSNS: Uhrík a Mazurek končia vo vedení strany

Milan Uhrík a Milan Mazurek končia vo vedení ĽS Naše Slovensko.

Po predsedovi strany Marianovi Kotlebovi zrejme najvýraznejšie dve osobnosti tejto politickej strany, končia v jej vedení. Obaja menovaní to oznámili 19. januára 2021 prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Dôvodom má byť posledná zmena v stanovách strany, ktorú odsúhlasili delegáti začiatkom januára. Po tejto zmene podľa nich nemá už predsedníctvo zmysel a preto nebudú do predsedníctva kandidovať.

Aktualizácia: 19.1.2021, 23:00 hod.: Vo vedení strany končí aj jej hovorca Ondrej Ďurica. Oznámil to prostredníctvom svojej stránky na Facebooku.

„Začiatkom tohto mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Z praktického hľadiska tak predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom,“ píše Mazurek.

Obdobnú formuláciu publikoval aj M. Uhrík: „Obávam sa, že s takto zmenenými stanovami bude ťažké nárokovať si morálne právo kritizovať kohokoľvek za totalitné praktiky“.

Nič však nenasvedčuje tomu, že by sa chystali zo strany odísť. Uhrík príspevok zakončil slovami „držme si palce a ideme ďalej“ a Mazurek potvrdil, že bude pokračovať ako radový člen strany.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac