Odídenci z ĽSNS pred voľbami podpísali vyhlásenie, že sa vzdajú mandátu, ak odídu z poslaneckého klubu

Dnes oznámili odchod z poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko i zo strany poslanci Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban i europoslanec Milan Uhrík.

Poslanci NR SR, ktorí kandidovali za stranu ĽS Naše Slovensko (netýka sa to poslancov, ktorí kandidovali za iné strany na kandidátnej listine ĽSNS), podpísali pred voľbami čestné vyhlásenie, že ak opustia poslanecký klub alebo do neho nevstúpia, vzdajú sa poslaneckých mandátov. Povedal to Marian Kotleba v relácii Téma dňa televízie TA3 s tým, že v relácii týchto odídencov vyzval, aby sa zachovali ako chlapi a dodržali svoje slovo, ktoré podpísali na čestnom vyhlásení, dodržali a mandátov sa vzdali.

Ak by niečo takéto nastalo, do NR SR by nastúpili náhradníci Slavěna Vorobelová, Peter Molda, Rastislav Kysel, Štefan Hudák a Ján Kecskés.

Kotleba však v relácii taktiež zdôraznil, že nie všetci odídenci sú v dôvodoch jednotní a tak sa môže tento počet zmeniť.

Predseda ĽS Naše Slovensko zásadne odmietol, že by si v strane uzurpoval moc a podotkol, že po schválení nových stanov získal len jednu jedinú kompetenciu, a to prijímať nových členov, ktorú mal dovtedy výkonný podpredseda strany.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. OK Dozvedieť sa viac