A. Kiska – iba hlupák nemení názory, pokiaľ sa menia okolnosti

A. Kiska – iba hlupák nemení názory, pokiaľ sa menia okolnosti

Kiska tento týždeň oznámil, že sa nebude opätovne uchádzať o znovuzvolenie na prezidenta. Avizoval však, že sa z politiky stiahnuť neplánuje. Po jeho dnešnom vyjadrení vieme o prezidentových plánoch viac.

Minulý rok v apríli Andrej Kiska celkom jednoznačne oznámil, že nebude zakladať politickú stranu a nebude kandidovať do národnej rady. Pri otázke redaktora portálu Aktuality.sk , či tento výrok platí aj teraz, prezident priznal, že jeho predstavy sa zmenili.

„Pomôžem si jedným citátom: iba hlupák nemení názory, pokiaľ sa menia okolnosti. Vražda vášho kolegu a jeho snúbenice zmenila moje pôvodné zámery. Ale o tom, čo spravím, potrebujem zodpovedne premýšľať a plánovať. Musím sa rozprávať s ľuďmi a to je teraz úloha najbližších mesiacov,“ uviedol Kiska s tým, že na prezradenie konkrétnych plánov potrebuje ešte čas.

Národné noviny pripomínajú, že Kiskovi kamaráti, s ktorými má nadštandardné vzťahy  so spoločnosťami  ESET,  Denníka N a ďalších, ktoré podporujú dve novovzniknuté politické strany / hnutia.  Politické hnutie “Progresívne Slovensko” – Ivan Štefunko  a  politickú stranu “SPOLU” – Miroslav Beblavý.  Ak  A. Kiska hovoril, že nebude zakladať politickú stranu, tak mu ju už pripravila mediálno-ITečkárska lobička, kde môže Kiska pôsobiť ako výťah do parlamentu 2020. 

Foto zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/469721-kiska-nebude-druhy-raz-kandidovat-za-prezidenta/

Písali sme:

Andrej Kiska nebude kandidovať v roku 2019 na post prezidenta SR – TU!

Reakcie na rozhodnutie A. Kisku – nekandidovať v nasledujúcich voľbách na prezidenta SR – TU!

Fico reaguje na Kisku: Nečudujem sa, že nebude kandidovať, niečo nekalé skrýva- TU!

Foto zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/469721-kiska-nebude-druhy-raz-kandidovat-za-prezidenta/