Američania chcú zatiahnuť Európu do boja s Ruskom

Američania chcú zatiahnuť Európu do boja s Ruskom

Spojené štáty sa v Európe pripravujú na boj proti Rusku presúvaním vojenských zariadení do regiónu. V rozhovore pre spravodajský portál RT to povedal bývalý vysokopostavený predstaviteľ ruskej armády, podľa ktorého chce Washington, aby Európania a Rusi proti sebe bojovali.

“Je to veľmi zlý signál. NATO nemá rovnocenného súpera, pokiaľ ide o celkovú sumu divízií a vojenského vybavenia, ako aj veliteľskej štruktúry,” vyhlásil ruský generál Leonid Ivašov, ktorý v súčasnosti predsedá think-tanku Akadémia pre geopolitické problémy. Ako dodal, nový vývoj v Európe môže naznačiť, že vojenský blok sa pripravuje zaútočiť na Rusko.

Generál v tejto súvislosti upozornil na akumuláciu amerických vojenských štruktúr, ako aj na rozmiestnenie štyroch taktických skupín vo veľkosti práporu pod vedením NATO vo východnej Európe, ktoré zase “môžu byť rozšírené do brigád a neskôr do divízií”.

“Znamená to, že v prvom rade Američania sa pripravujú na začatie vojny v Európe. A vojnu v Európe a môžete viesť len proti Rusku,” varoval Ivašov. Rusko preto podľa jeho slov z toho musí urobiť “svoje vlastné závery” a posilniť obranné schopnosti ozbrojených síl na jeho západných hraniciach.

Ako sme už informovali, Severoatlantická aliancia začala viesť diskusie o “revízii” svojej vojenskej štruktúry, v rámci ktorej by sa mali vytvoriť nové veliteľstvá na riešenie údajnej hrozby z Ruska. NATO vo svojich snahách stupňovať napätie s Ruskom, chce na presun tankov, delostrelectva a iných vojenských zariadení, využívať civilnú infraštruktúru členských štátov Aliancie. Táto situácia sa bezprostredne dotkne aj našej vlasti, aj keď presuny armádnych konvojov cez naše územie sa realizujú už dlhšiu dobu. Na tieto skutočnosti sme už v Národných Novinách upozornili.

Ruský generál Ivašov povedal, že kroky Severoatlantickej aliancie vytvárajú v Európe dodatočné napätie. Poukázal zároveň na fakt, že “Američania sa často pokúšajú uskutočniť určité provokácie”. Vojenský blok môže potom vyprovokovať legitímnu reakciu Ruska – napríklad incident na hraniciach s vojenským lietadlom alebo vojnovou loďou – aby sa situácia dostala ma pokraj ozbrojeného konfliktu.

Foto zdroj: http://russia-insider.com/en/politics/imagine-if-russian-tanks-were-only-450-miles-washington-dc/ri19396

(tom)