Anka Repková: Moje poslanie je pomôcť ľuďom, aby sa nebáli žiť svoju pravdu

Anka Repková: Moje poslanie je pomôcť ľuďom, aby sa nebáli žiť svoju pravdu

Krehká  Anka Repková spolupracovala s Daliborom Jandom, Jozefom Bednárikom, Filipom Renčom a s ďalšími režisérmi nielen v muzikáloch, ale aj v činohre a v TV. Ako sólistka Big Bandu Gustáva Broma svojím spevom  zaujala v Let´s Dance a Bailando. Vyše štrnásť rokov vedie hlasové kurzy, hodiny spevu a Zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví. V súčasnosti doslova žije svojím novým albumom.

Tešíte z nového albumu s názvom Som pravdivá. Čo pre vás znamená?
Mám z neho obrovskú radosť. Zachytáva moju osobnú transformáciu. Som šťastná, že som na ňom nerobila žiadne kompromisy, a že som samej sebe dovolila otvoriť sa svetu a pravdivo sa vyjadriť. Vznikal krásne i náročné tri roky. Jedným z posolstiev môjho albumu je pomôcť ľuďom objaviť, kým naozaj sú a povzbudiť ich k tomu, aby sa nebáli žiť svoju pravdu.

Pieseň Som pravdivá:
https://www.youtube.com/watch?v=LPcreb2pv_0&t=1s

Povedzte nám niečo o piesňach a čo na albume nájdeme?
Texty piesní sú inšpiratívne a každá pieseň nesie svoje vlastné posolstvo. Hudobne je album žánrovo rôznorodý – od rock´n´rollu, latina, popu, world music až po filmovú hudbu. Na album som, okrem piesní, zaradila aj môj umelecký text O láske a riadenú meditáciu Uzdravenie.
Čo vás inšpirovalo, aby ste album ukončili meditáciou?
Už od detstva som bola, vďaka mojim rodičom, vedená k meditovaniu. Intenzívne som sa mu venovala aj počas tvorby. Meditácia mi pomáha upokojiť myseľ, napojiť sa na svoju dušu, energeticky sa vyčistiť a zharmonizovať sa. Pri jednej skladbe som sa pýtala, čo mám ešte na albume povedať, ako môžem poslucháčom pomôcť. Vtom mi napadlo slovo meditácia. Sadla som si a začala som písať slová, neskôr aj hudbu. Zamerala som ju na uzdravenie vzťahu so sebou samým, s ostatnými ľuďmi a na znásobenie lásky k sebe samému a k okoliu.
Predstavenie albumu nebolo tradičné…
Predstavili sme ho na Veľkom gospelovom koncerte v Bratislave. Pozvala som si naň ho vzácneho hosťa z Londýna Daniela Thomasa, ktorý spieval s hviezdami ako Mariah Carey, Elton John, Sting, Lionel Richie a ďalšími. Daniel na ňom nielen zaspieval, ale bol aj jedným z „krstných rodičov“. Okrem neho ním bola moja kamarátka Katarína Zacharová a môj kamarát moderátor Roman Bomboš. Album sme pokrstili perím, pretože je pre mňa symbolom slobody a ľahkosti.
Účinkovali ste aj v muzikáloch, neplánujete sa uchádzať o rolu v nejakom novom?
Muzikály ma veľmi bavia. Je to krásny žáner, rada spievam muzikálové piesne a aj mi veľmi sedia. Potešila by som sa nejakej peknej role.
Ako to vyzerá, keď si od hudby potrebujete oddýchnuť, máte nejaké koníčky?
Áno. Milujem jazdenie na koni, čítanie, tancovanie, pilakalajogu – cvičebnú metódu mojej mamy, no a v lete plávanie.

(olv)


Foto: Archív A.Repkovej