Anketa: Čo očakávate od roku 2018?

Anketa: Čo očakávate od roku 2018?

Sme na prahu roku 2018. Mnohí do neho vykračujú radostne, iní s obavami, no určite každý má nejaké svoje očakávania. Zaujímalo nás, čo očakávajú naše známe osobnosti, preto sme oslovili niekoľko  rôznych vekových kategórií a môžeme skonštatovať, že každý ocení hlavne zdravie. Ale nielen to…

Ľubomír Feldek, spisovateľ: Od roku 2018 očakávam tri veci – zdravie, zdravie, zdravie…

Otto Weiter, spevák: Zdravie. Vianoce sme s manželkou preležali v posteli, takže viem o čom hovorím. Okrem toho chcem veriť, že moja manželka si v roku 2017 vyčerpala všetky úrazy na päť rokov dopredu, lebo prežila otras mozgu, natrhnuté obočie, natrhnuté kolenné väzy a veľa ďalších. Nestihli sme dovolenku, tak očakávam aspoň dve v roku 2018 a samozrejme, aby stále na naše koncerty chodili ľudia všetkých generácií tak, ako doteraz. Zdravie želáme aj všetkým čitateľom Národných novín.

Barbora Švidraňová, speváčka, herečka: V prvom rade verím, že bude lepší ako ten odchádzajúci, hoci nebol zlý. Jediné, čo si prajem, aby som na svet priviedla zdravučké bábätko, lebo všetko ostatné viem ovplyvniť.

Nikolaj Nikitin, hudobník, saxofonista: Očakávam, že rok 2018 sa ponesie v rovnakom duchu, ako ten predošlý. Najdôležitejší je pokoj a harmónia v domácom prostredí. Veľmi prajem zdravie a pohodu mojim blízkym. Dúfam, že budeme mať možnosť byť viac času spolu a užiť si viac spoločných chvíľ. V profesionálnom živote očakávam väčšiu sústredenosť na zmysluplné projekty nielen od seba, ale aj od spoluhráčov. V marci ideme nahrávať nové CD s Hankou Gregušovou, Robom Pospišom a Martinom Sillayom do USA s miestnymi hudobníkmi, tak do tohto projektu vkladám väčšinu interpretačnej a tvorivej energie.

Samuel Tomeček, spevák: Hlavne, aby nám pripravil pekné chvíle a zastihol nás v plnom zdraví. Verím, že stihnem nahrať aj nové CD, ešte sa rozhodnem, či to budú autorské piesne, alebo pokračovanie projektu Ikony.

Anna Repková, dirigentka a speváčka: Neočakávam nič. Ten, kto očakáva, môže byť sklamaný. Ale mám niekoľko túžob, ktoré by som si chcela v roku 2018 naplniť. Túžim vycestovať k oceánu do exotickej krajiny a tiež za hudbou do Londýna a do Ameriky. Rovnako chcem šíriť hudbu a posolstvo môjho nového albumu s názvom Som pravdivá. Túžim sa neustále rozvíjať, vzdelávať, posúvať sa vpred,  mať dostatok inšpirácie a napísať ďalšie piesne. Popritom  tráviť čas s mojou rodinou a priateľmi, venovať sa jazdeniu na koni a tiež mám túžbu zariadiť si svoj vlastný byt.

(olv)