Bratislava láka čoraz viac turistov

Bratislava láka čoraz viac turistov

Už tretí rok za sebou Bratislava prepisuje rekordy v návštevnosti, nárast počtu turistov sa pritom ráta aj v dvojciferných číslach. Najviac k nám tradične prichádzajú návštevníci z okolitých štátov, rekordérmi sú turisti z exotických krajín.

Podľa dostupných štatistík do Bratislavy prichádzajú najmä turisti z Českej republiky, Nemecka, Rakúska, Anglicka a prvú päťku uzatvárajú Poliaci. Medzi skokanov v sledovanom období jednoznačne patria návštevníci z Číny a Izraela, tých nárast návštevnosti predstavuje aj viac ako 50 percent. „Za prvých sedem mesiacov sme zaznamenali nárast návštevníkov o vyše osem percent. Koncom roka by sme sa mohli priblížiť k magickej hranici 1,5 milióna návštevníkov,“ hovorí oficiálne stanovisko mesta Bratislava.

Bratislava a jej región majú čo ponúknuť. Okrem korunovačnej histórie, skvelej gastronómie a rôznych podujatí, turistov prekvapí blízkosť mesta k prírode. Len niekoľko minút z historického centra a človek sa ocitne v zelenom lese ďaleko od hluku veľkomesta, či pri hrade Devín. Mesto uvažuje ekologicky, revitalizuje a otvára nové zelené plochy, či prináša zelené a smart riešenia v praxi.

„Bratislavský región ponúka mestskú destináciu, vinársku oblasť, wellness rekreáciu ako turistické trasy v Malých Karpatoch. Sú tu rozmanité možnosti, ktoré turistov láka a my sa ich snažíme k ním priblížiť. Projekt Bratislava Card je určite výborným nástrojom ako toto docieliť, zároveň aj predlžiť pobyt návštevníkov a zvýšiť zisky podnikateľov v cestovnom ruchu, ktorí pôsobia mimo hlavného mesta,“ tvrdí mestská poslankyňa a členka komisie cestovného ruchu Soňa Svoreňová.

(bre)

Foto zdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Group_of_tourists_on_street_in_Bratislava.JPG