Bratislavská automobilka hľadá tisíc zamestnancov

Bratislavská automobilka hľadá tisíc zamestnancov

Automobilka Volkswagen Slovakia plánuje do konca tohto roka obsadiť tisíc voľných pracovných miest. Cieľom je hľadať zamestnancov na Slovensku. Situácia na pracovnom trhu je však mimoriadne náročná.

„Nájsť nových zamestnancov je čoraz náročnejšie, a to už aj bez ohľadu na kvalifikáciu. Prioritou pre nás zostáva zamestnávať ľudí zo Slovenska. Pokiaľ to situácia na slovenskom pracovnom trhu neumožní, pripravujeme sa siahnuť po pracovnej sile zo zahraničia,“ vysvetlil Ralf Sacht, predseda predstavenstva automobilky. Tisícka nových pracovných miest vznikla vďaka príchodu nových produktov. Firma hľadá zamestnancov predovšetkým do výrobnej oblasti, ale aj záujemcov o rekvalifikácie duálnym systémom, ktorí sa stávajú súčasne zamestnancami podniku.

Hrubý nástupný mesačný plat výrobného zamestnanca sa pohybuje od 1050 € do 1250 € v závislosti od kvalifikácie. K uvedenému platu prislúcha navyše: nástupný bonus pre novoprijatých zamestnancov, dovolenkový a vianočný príspevok (13. a 14. plat), odmena za hospodárske výsledky a široký sociálny program. V budúcom roku čaká všetkých zamestnancov zároveň garantované zvýšenie platu v dvoch vlnách o 4,7 % a následne o 4,1 %.

Automobilka sa intenzívne zaujíma aj o zamestnancov zo vzdialenejších regiónov. Do vzdialenosti 150 km im poskytuje zmluvnú dopravu s príspevkom 70 %. Zamestnancom z väčšej diaľky ponúka možnosť bývať v zmluvnej ubytovni, na ktorú tiež zamestnávateľ prispieva. Uvedené výhody využíva momentálne vyše 9 000 zamestnancov.

Foto zdroj: http://sk.volkswagen.sk/sk/pre_uchadzacov/ako_sa_zamestnat/ako_nas_najdete.html

(bre)