Bratislavský Pentagon má konečne policajný dohľad

Bratislavský Pentagon má konečne policajný dohľad

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal mestskej polícii odovzdal do užívania dočasnú policajnú stanicu na Stavbárskej ulici v blízkosti objektu zvanom Pentagon. Ide o mobilné zariadenie v hodnote 20 000 eur vybavené základným nábytkom, plynovým varičom, ohrievačom, klimatizáciou, vodou a sociálnym zariadením.

„Na poriadok a bezpečnosť ľudí v okolí Pentagonu budú dozerať mestskí policajti priamo na mieste. Policajná stanica v tejto lokalite má svoje opodstatnenie a verím, že prinesie svoje výsledky,“ povedal Ivo Nesrovnal.

Nepretržitý výkon služby v okolí Pentagonu bude zabezpečený dvojčlennými hliadkami  a doplnkovými hliadkami so psami. „Začiatkom augusta sme rokovali aj s riaditeľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II o navýšení počtu hodín pre hliadky štátnej polície v okolí Pentagonu. Už aj v súčasnosti tu funguje spolupráca so štátnou políciou, ktorá tu má za mesiac 10 služieb po 6 hodín,“ povedal náčelník mestskej polície Ivan Lechner.

Starosta mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc zabezpečil v lokalite posilnenie kamerového systému a zriadenie 24-hodinovej ochrany verejného priestoru prostredníctvom SBS služby. V priebehu septembra budú v blízkosti obytného domu Pentagon inštalované polopodzemné kontajnery, ktoré napomôžu väčšej čistote a poriadku. Zvýšená prítomnosť policajtov pôsobí aj preventívne. Štatistiky policajného zboru ukazujú, že za prvých osem mesiacov v roku 2017 klesol počet trestných činov o 28 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2016.

Foto zdroj:http://bratislavaden.sk/tag/pentagon-bratislava/

(bre)