Britskí lordi by radi posilnili vzťahy s Ruskom

Britskí lordi by radi posilnili vzťahy s Ruskom

Člen britskej Snemovne lordov prišiel s požiadavkou posilniť vzťahy medzi Spojeným kráľovstvom s Ruskou federáciou. Vikomt Waverley povedal, že sa cítil znepokojený rétorikou založenou na zlých informáciach a tiež dezinformáciami voči Moskve.

V posledných mesiacoch sa britskí politici systematicky púšťali do Ruska. Napriek tomu, že obvinenia boli opakovane vyvrátené, britskí poslanci trvajú na tom, že Facebook a Twitter stále skúmajú vplyv ruských internetových robotov v sociálnych médiách počas referenda o Brexite, ktoré sa uskutočnilo v roku 2016.

Britský minister obrany Gavin Williamson minulý týždeň vyhlásil, že Rusko špehuje britskú infraštruktúru nielen na domácej pôde, ale aj prostredníctvom medzikontinentálnych podmorských káblov. Taktiež povedal, že Rusko by mohlo kedykoľvek spustiť kybernetický útok a zabiť „tisícky a tisícky“ Britov.

Lord Waverley v súvislosti s otázkou obrany poukázal na to, že napriek napätým vzťahom s Ruskom v posledných desaťročiach, by pre Britániu bolo dobré nezabudnúť na svojho starého spojenca z druhej svetovej vojny. Pri tejto príležitosti spomenul ruské obete počas vojny.

„Bez nich by sme tu neboli,“ vyhlásil lord Waverley.

Ďalší člen Snemovne lordov Peter Derek Truscott vyhlásil, že Spojené kráľovstvo musí nájsť spoločnú reč s Ruskom aj s dôvodu vyriešenia ukrajinskej otázky.

„Mali by sme sa spoločne s Ruskom zaoberať otázkami, ako napríklad Sýria, Irán a Severná Kórea, a bojovať proti medzinárodnému terorizmu, drogám a obchodovaniu s ľuďmi,“ myslí si lord Truscott.

Pripomíname, že nielen v Británii, ale aj v iných štátoch EÚ silnejú hlasy ohľadne potreby spolupráce s Moskvou. Veľký brat vo Washingtone však o tom zatiaľ nechce ani počuť.

Foto zdroj: https://inews.co.uk/opinion/house-lords-think-carefully-meddling-brexit-face-reform/

(tom)